Як заповнити опис вкладення.

Поштове відправлення ви можете відправити з вкладеною описом вмісту. Це дозволить уникнути суперечок і розбіжностей з поштою і одержувачем з приводу наявності чи відсутності зазначених речей або документів. Приміром, на заперечення вашого опонента в суді і заява, що він не отримував претензійних вимог, а тільки чисті аркуші паперу в конверті, ви зможете пред'явити опис і підтвердити справедливість ваших тверджень.
Інструкція
1
Для оформлення опису вам слід в першу чергу отримати поштову бланк встановленої форми (ф. 107). Його можна взяти у оператора поштового відділення або завантажити з офіційного сайту Пошти Російської Федерації за адресою, вказаною в кінці статті. Деякі сервіси в інтернеті пропонують користувачам можливість заповнити форму прямо на сайті і роздрукувати вже готову для вкладення опис.
2
Отримавши бланк, приступайте до його заповнення, слідуючи вказівкам, розміщеним на початку рядків. Вступна частина документа починається з вказівки назви відправлення. Це може бути цінний лист, бандероль або посилка. Далі напишіть прізвище, ім'я, по батькові адресата (для фізичних осіб) або найменування підприємства (для юридичних осіб). У наступному рядку вкажіть повну поштову адресу одержувача.
3
Основна частина бланка представлена зручній табличній формою. Тут перерахуйте всі вкладення, які повинен отримати адресат. Вкажіть для них порядковий номер, найменування документів або предметів, кількість (штук, сторінок або примірників). У графі оголошеної цінності потрібно повідомити вартість кожної речі в рублях. Поставте прочерк, якщо пересилаєте предмети (або документи), які не підлягають оцінці. Наприкінці таблиці вкажіть загальну кількість вкладених предметів та їх сумарну цінність.
4
У заключній частині бланка розпишіться в графі, відведеній для підпису відправника. Тепер можна передати посилку оператору поштового відділення, разом з бланками опису, для перевірки відповідності переліку вкладень вмісту відправлення і правильності заповнення форми 107. Залишилася рядок поштовий працівник заповнить власноруч (посада та підпис) і поставить печатку.
Зверніть увагу
Не забудьте, що вам потрібно заповнити два примірника опису, один з яких буде вкладено в поштове відправлення, а другий - (завірений печаткою) повернуто відправнику разом з квитанцією про оплату.
Корисна порада
Зверніть увагу, що виправлення при заповненні опису не допускаються.