Як знайти лямбду.

Буквою? (Лямбда) позначається довжина хвилі того чи іншого випромінювання. Цю величину можна виміряти, можна розрахувати теоретично, а якщо випромінювання є видимим, то навіть визначити на око.
Інструкція
1
Щоб розрахувати довжину хвилі випромінювання, знаючи частоту і швидкість поширення цього випромінювання, поділіть другу величину на першу. Якщо ж замість частоти відомий період, помножте його на швидкість поширення випромінювання. Нарешті, якщо відома циклічна частота випромінювання, помножте швидкість на 2 ?, а потім результат поділіть на циклічну частоту.Чтоби результат вийшов в системі СІ, попередньо переведіть в неї ж все величини з умови задачі. Потім переведіть результат назад у зручні для вас одиниці.
2
Якщо випромінювання є світловим, довжину його хвилі в вакуумі визначте на очей: червоний - від 635 до 690 нм, помаранчевий - 590, жовтий - від 570 до 580, зелений - від 510 до 520, синій - від 440 до 480, фіолетовий - від 380 до 400.
3
Маючи спеціальний прилад - спектрометр, визначити довжину хвилі світла можна точніше, ніж на очей. Якщо він є поліхроматичний, визначити його спектральний склад можна тільки за допомогою цього приладу Для цього направте світловий потік у вхідний вікно приладу. Він пройде через щілину, перпендикулярну призмі, а потім і через саму призму, а потім потрапить або на шкалу, або на лінійку датчиків. У другому випадку, обробку результату вимірювання здійснить електронний блок приладу.
4
Для знаходження довжини хвилі випромінювання дециметрового або сантиметрового діапазону підключіть антену до хвилеміром, після чого почніть плавно міняти її розмір. Коли він стане дорівнює половині довжини хвилі, показання волномера опиняться максимальними.
5
Направте тонкий промінь світла строго перпендикулярно дифракционной решітці. На екрані з'явиться ряд плям. Виміряйте кут між уявною лінією, що продовжує хід променя після решітки, лінією, що з'єднує точку входу променя в грати з першим із плям. Знайдіть синус цього кута, а потім помножте на відстань між двома сусідніми лініями решітки. Вийде довжина хвилі, яка буде виражена в тих же одиницях, що і відстань між лініями.