Як розрахувати комунальні послуги.

Суми комунальних платежів встановлюються місцевими органами управління або самоврядування. Для того щоб розрахувати суму в кожному конкретному випадку, необхідно знати тарифи.
Вам знадобиться
  • - калькулятор;
  • - аркуш паперу;
  • - авторучка.
Інструкція
1
Комунальні послуги складаються з безлічі факторів. У квитанції на оплату комунальних послуг завжди зазначений вид платежу і сума, яка нарахована за дану послугу. Першим пунктом вказується утримання і ремонт житлового приміщення. Тарифи встановлюються в комітеті з тарифами конкретного міста. Пунктами в цей вид платежу входять: управління багатоквартирним будинком, утримання, поточний ремонт спільного майна в багатоквартирному будинку, прибирання земельної ділянки, очищення сміттєпроводів, утримання ліфтів і внутрішньобудинкової системи газопостачання. Ці платежі стягуються не залежно від кількості проживаючих осіб.
2
Кількість прописаних мешканців позначиться при нарахуванні плати за воду і газу в тому випадку, якщо споживання розраховується органом управління. Якщо на них встановлені лічильники, то оплата не включається в загальну квитанцію. У цьому випадку платежі за використання природних ресурсів здійснюються за окремими квитанціями, і кількість осіб на даній житлоплощі враховуватися не буде. Електроенергія також оплачується окремо.
3
Квартплата залежить від займаної площі. З громадян стягуються платежі за володіння площі понад встановлену норму. Для одиноких норма - 33 м2, для двох осіб - 42 м2, для 3 і більше - 18 м2 від загальної площі на кожного члена сім'ї. При обліку житлоплощі не враховуються неопалювані приміщення - лоджії і балкони. А ось ванна з туалетом будуть враховані.
4
Можна заощадити на оплаті комунальних послуг, якщо в квартирі якийсь час ніхто не проживав. Комунальні послуги за час простою нараховуватися не будуть. Для підтвердження відсутності та перерахунку необхідно надати документи в бухгалтерію. Наприклад, дорожні квитки підтвердять, що якийсь час ви були у відпустці і житлом не користувалися.
5
Оплата телетрансляції і радіо вказана в графі "Інші витрати". Для скорочення комунальних платежів можна відключити непотрібні послуги в компаніях, що відповідають за їх подачу.
6
Комунальні платежі нараховуються в бухгалтерії і переводяться керуючої компанії. Знаючи діючі тарифи, можна перевірити розрахунки.