Як зробити простий металошукач. Як зібрати найпростіший металошукач.

Це дійсно реальна схема чинного металошукача. Він відрізняє залізо від цветмета, що не витрачає багато батарей, деталі для нього доступні і дешеві. Споживання струму близько 50 ма, датчик типу DD.
Вам знадобиться
  • - динамік;
  • - провід ПЕЛШО;
  • - ізолента;
  • - фольга від конденсатора електроліту;
  • - луджений дріт ;
  • - конденсатор;
  • - два світлодіоди.
Інструкція
1
Зберіть дану схему без помилок, і вона не зажадає налагодження, крім пошукових котушок. Харчується такий металошукач від двох літієво-іонних батарей по 4 В і працює до десяти годин без підзарядки. Промислові зразки "з'їдають" стільки ж за пару годин, особливо імпульсні моделі, що зовсім незручно в полі або лісі.
2
Для корпусу металошукача можна взяти підставку від монітора діаметром приблизно 180 мм. Котушки, використовувані при складанні RX і TX, однакові. Вони складаються з шістдесяти витків дроту ПЕЛ або, що навіть краще, ПЕЛШО 0,4-0,7 мм. Діаметр обраної дроту залежить від розміру датчика. Намотайте провід на каструлю відповідного діаметру, акуратно зніміть і обмотайте ізоляційною стрічкою.
3
Поверх ізоляційної стрічки намотайте фольгу від конденсатора електроліту, зверху фольги простягніть луджений дріт і знову ізоляційну стрічку. Паралельно кожній обмотці підключіть конденсатор приблизно 0,1 мкф, точніше підберіть його при налаштуванні контурів на частоту 8192 Гц.
4
Після того як ви остаточно налаштуєте датчик, не забудьте його ізолювати від попадання вологи. Інакше налаштування може збитися, і ви зможете шукати тільки каналізаційні люки під листям. Підключіть два світлодіоди на контакт 7 U2B - один на "плюс", інший на "мінус", з резисторами по 470 Ом. Як показав польовий досвід, світлодіоди потрібно брати найяскравіші - їх буде видно і на сонці.
5
Замість навушників краще взяти динамік, так як навушники в лісі чіпляються за гілки, що не дуже зручно. Зібраний металошукач виявляє монетку на глибині 15 см, а кришку відра - на 80 см. У промислових зразків більше глибина виявлення, але не завжди добре розкопувати кожну пляшкову кришку на півметровій глибині.
6
Звук виявлення заліза і цветмета відрізняється тональністю, а розмір металевого виробу - тривалістю. Коли ви зберете цей металошукач, то напевно знайдете з його допомогою багато корисного і цікавого.
Вибір металошукача - відповідальне завдання, проте краще віддати перевагу саме б/у влаштуванню. Таким чином, можна знайти непогані варіанти за невеликі гроші, але варто бути обережніше, слід ретельно перевіряти прилад, перш ніж купувати його.

Куди звернутися

Добре, якщо у вашому місті є магазин, що спеціалізується на продажу вживаних металошукачів, які представлені досить у великому асортименті. Найчастіше на даний товар дається гарантія магазіна.Когда такий магазин знайти не представляється можливим, кращим варіантом стане звернення до досвідченого металошукача, якого слід шукати через знайомих. Можливо, він сам запропонує вам даний агрегат або підкаже до кого звернутися з цією метою. Такі люди не обдурять, навчать деяким тонкощам і секретам свого ремесла.

Нюанси покупки

Краще всього, якщо ви з продавцем перебуваєте в одному місті, щоб перед покупкою можна було перевірити металошукач у справі. Якщо вам пропонують переслати металошукач поштою, то краще відмовитися, так як можливі поломки можна буде легко списати на недбалість поштової доставки. Тим більше не висилайте передоплату, ризикуєте взагалі нічого не отримати.

Які моделі металошукачів існують

Моделі вартістю від 10 тисяч рублів більше підходять для розваги. Якщо ви любите пару разів виїжджати за межі міста, на природу, то цей варіант буде для вас оптимальним вибором для хобі. Такі моделі володіють рівнем виявлення до 1 метра в глибину. Це цілком непоганий діскрімінатор, який не звертає уваги на дрібні металеві предмети, що не викликають особливого інтересу. Такі металошукачі більше підходять для пошуку металлолома.Із таких моделей краще вибирайте ті, що володіють глибиною виявлення трохи більше одного метра, при цьому мають діскрімінатор високого рівня. На додаток можна звернути увагу і на такі додаткові функції, як настройка на грунт, поліфонія, тональний фон і відбудова від електропомех.Наіболее прийнятний вибір, звичайно ж, падає на моделі вартістю понад 20 тисяч рублів. Мабуть, це більш серйозні металодетектори, часто використовувані професіоналами. Тут вже є глибина виявлення набагато більше, ніж у менш дешевих моделей. Це відмінний варіант для пошуку дрібних монет, скарбів та інших дрібних золотих самородків. Якщо до таких металошукачам підібрати котушку з високою чутливістю, то можна значно збільшити глибину виявлення, мінімум на 30% .Більше професійні металошукачі зазвичай коштують більше 35 тисяч рублів. Це вже не просто аналогові моделі, а керовані процесором багаточастотні агрегати, здатні виявити навіть найдрібніші металеві предмети на глибині до двох метрів. Такі моделі можуть визначити тип металу, його розмір і індуктивність. При виборі варто звернути увагу на ті моделі, частота виявлення цілі яких досягає до 28.

Перевірка основних вузлів

Самий необхідний елемент металошукача - котушка. Для неї важливий вік, та як за умови правильної експлуатації, цей прилад може працювати справно більше п'яти років. Не беріть котушку з тріщинами, найвірогідніше, вона буде давати неправдоподібну інформацію. Потім огляньте міцність її кріплення, рідна їй штанга і взагалі, чи справна она.Обязательно огляньте мікросхеми і процесор, перевірте роботу кнопок, дисплей на відсутність корозії або вологи. Зверніть пильну увагу на блоки живлення і на їх роз'єми. Проведіть тести на наявність хибних сигналів.