Як запам'ятати акорди.

У багатьох викликає подив, як музиканти виконують свої твору, не підглядаючи в ноти. А між тим, запам'ятати акорди не так складно, як це здається на перший погляд.
Вам знадобиться
  • гітара
  • ноти з акордами
  • аркуші картону
Інструкція
1
Починайте з поступового освоєння вміння грати на гітарі. Не поспішайте переходити до складних пісням і мелодіям. Познайомтеся з нотами, освойте правила постановки пальців. Це лише на перший погляд здається несуттєвим: насправді, щоб запам'ятати акорди, вам стане в нагоді і м'язова пам'ять, а найбільш ефективна її робота можливо тільки грамотній роботі пальців.
2
Привчайте себе до акордам поступово. Будь-яке навчальний посібник викладає матеріал послідовно. На перших сторінках ви знайдете найпростіші пісеньки, що складаються з одного-двох-трьох акордів і далі по наростаючій. Та й самі акорди починаються з найпростіших, що складаються з трьох частин. Не нехтуйте цими вправами, навіть якщо вам здається, що "Во поле березка стояла" - це не ваш репертуар. Якщо ви приділите увагу відпрацюванні виконання цієї пісеньки, в майбутньому вам буде легше вивчити і найскладніші мелодії улюблених виконавців.
3
Використовуйте допоміжні матеріали. Намалюйте акорди на картках і носіть їх з собою. На звороті накресліть, як повинні розташовуватися пальці на струнах. Влаштовуйте собі постійні іспити: подивившись на одну сторону картки, спробуйте відповісти, що знаходиться на іншій.
4
Попросіть ваших близьких допомогти вам. Виконуйте акорди за їх вибором. Не бійтеся помилок: вони тільки наближають вас до мети.
5
Тренуйтеся кожен день. В іншому випадку все, що ви вивчите сьогодні, вже завтра вивітриться з вашої голови. Тільки регулярні заняття дозволять навчитися запам'ятовувати акорди. Більш того, якщо ви розумієте, що з якихось причин ви не можете виділити годину на заняття, наприклад, в понеділок, або у вас не вийде сідати за гітару щосереди, краще відразу скласти графік занять, що пропускає ці дні. Важлива не тільки частота занять, а й їхні зафиксированна в часі.