Як вписати скрипт.

Користувальницькі агенти, в більшості своїй є інтернет-браузерами, які завантажили і відображають гіпертекстові документи, уже давно підтримують виконання сценаріїв на одному або декількох мовах програмування. Закінчені і працездатні блоки коду сценаріїв називають скриптами. Для того щоб додати в гіпертекстовий документ динамічний вміст, ефекти або обробку користувача введення, потрібно просто вписати скрипт на якому або з підтримуваних мов.
Вам знадобиться
  • - можливість редагування розмітки або шаблону розмітки документа.
Інструкція
1
Оберіть спосіб впровадження скрипта в документ. Вибір способу має сенс засновувати на знанні призначення і функціональних особливостей впроваджуваного сценарію. Є чотири основних способи впровадження сценаріїв в документ: 1. Підключення сценарію, що завантажується з зовнішнього ресурсу, що адресується відомим URI за допомогою елемента SCRIPT. Даний спосіб хороший для додавання скриптів з вихідним кодом великого обсягу, що використовуються в багатьох документах. Спосіб дозволяє уникнути дублювання кода.2. Впровадження коду скрипта безпосередньо в документ за допомогою елемента SCRIPT. За допомогою цього способу можна вписати код сценарію будь-якого обсягу в потрібне місце документа, що дозволить динамічно сформувати частину вмісту документа на етапі його завантаження користувальницькою агентом.3. Додавання виконуваного коду в якості частини URI цільового якоря елемента A із зазначенням спеціального дескриптора протоколу. Даний спосіб дозволяє створювати в документі «розумні» посилання, спеціальним чином реагують на кліки по ним. Подібним чином має сенс додавати в документ лише невеликі фрагменти кода.4. Розміщення коду скрипта у вбудованих обробниках подій елементів. Використовується в основному для додавання реакції на дії користувача. Має сенс додавати код невеликого об'єму.
2
Визначте місця в документі для підключення скриптів. При підключенні зовнішніх сценаріїв може виявитися доречним додавання елементів SCRIPT в розділ HEAD документа для забезпечення їх завантаження до основного содержімого.Прі безпосередньому впровадженні скриптів за допомогою елемента SCRIPT слід виходити з доцільності розміщення коду в конкретній частині документа. Якщо впроваджуваний скрипт необхідний для динамічного створення вмісту, має сенс помістити його саме в те місце, де буде розташовуватися створюваний контент. Якщо ж скрипт працює з об'єктною моделлю, додаючи інформацію у вже існуючі елементи, або запускаючи на виконання інші сценарії, його розміщення в самому кінці тіла сторінки (перед заключающим тегом BODY) може виявитися більш уместним.Небольшіе фрагменти коду, що додаються в якості частин URI якорів посилань або вмісту атрибутів вбудованих обробників подій, можуть розташовуватися тільки в місцях їх безпосереднього вживання (значення атрибутів конкретних елементів документа).
3
Впишіть скрипт або скрипти в обрані місця документа. Для підключення зовнішнього скрипта використовуйте конструкцію виду: де URIскріпта - дійсний URI, за яким доступний код сценарію, кодіровка_документа - ідентифікатор кодування символів коду сценарію, а значення атрибута type вказує на мову скрипта (формально, це mime-тип вмісту) .Для додавання в документ коду скрипта, використовуйте розмітку: в HTML-коментарі повинен знаходитися код мовою, ідентифікованим за допомогою значення атрибуту type.Для додавання скрипта на заслання, вкажіть як дескриптора протоколу URI цільового якоря значення, що ідентифікує обробник, що передає дані ядру виконання сценаріїв, наприклад, "javascript:". В якості адреси цільового ресурсу слід вказати обчислюване значення на мові сценарія.Во вбудовані обробники подій поміщається код скриптів на мові сценаріїв документа за замовчуванням, визначеному вмістом атрибуту type елементу META зі значенням атрибута http-equiv, рівним Content-Script-Type або відповідним полем заголовка HTTP-відповіді сервера.