Як відкрити iso-архів.

Стикаючись з образом диска вперше, недосвідчений користувач часто не може зрозуміти, як правильно з ним працювати. Але освоївши роботу зі спеціальним програмним забезпеченням, що дозволяє запускати формат iso, всі питання відпадають самі собою.
Вам знадобиться
  • - Персональний комп'ютер;
  • - програми для запуску образів: UltraIso, Alcohol 120%, Daemon Tools.
Інструкція
1
Запам'ятайте головну помилку новачків і ніколи її не допускайте: більшість файлів формату iso по зовнішньому вигляду схожі на архіви, і багато починаючі користувачі намагаються розархівувати їх, використовуючи WinRar або 7-zip. Це в корені невірно. Файли такого типу, звичайно, розпакуються, але це може вплинути на їх працездатність, аж до того, що вони не будуть запускатися, а образ диска створювався зовсім не для цього.
2
Однією з найпопулярніших програм для читання iso файлів є UltraIso, і ви сміливо можете брати її на озброєння. Від конкурентів її відрізняє те, що з її допомогою можна не тільки запускати iso файли, але ще й редагувати їх, видаляючи з образу непотрібні файли або, навпаки, додаючи необхідні. Для того, щоб запустити образ диска, його потрібно відкрити за допомогою UltraIso. Для цього виберете будь-який файл з розширенням iso, натисніть праву кнопку миші і в контекстному меню виберете пункт «Відкрити за допомогою».
3
У списку виберете UltraIso, далі в меню «Інструменти» клацнете «Монтувати у віртуальний привід». Залишається тільки вибрати необхідний файл і натиснути кнопку «Монтувати». Все, образ запущений. Він завантажився у віртуальний привід, який знаходиться поруч з сьогоденням. Його можна знайти, зайшовши в «Мій комп'ютер».
4
У тому випадку, якщо ви не плануєте редагувати iso-файли, вам може куди більше підійти інша програма, наприклад, Alcohol 120%. Після запуску програми завантажте файл iso в один з віртуальних дисководів. Для цього виберете один з них (вони знаходяться в нижній панелі програми) і натисніть по ньому правою кнопки миші. Вибирайте «Змонтувати образ», завантажте файл, після чого образ запускається точно так само, як і в UltraIso.
5
Гідною альтернативою цим двом програмам служить Daemon Tools. Багато хто вважає його навіть більш зручним, адже він відразу завантажується в трей, так що ця програма не потребує додаткового запуску. Просто знайдіть її поряд з годинником, натисніть по її значку правою кнопкою миші і в меню виберете Virtual CD/DVD-ROM, потім «Привід» і «Монтувати образ», після чого вибирайте файл, і він завантажиться у віртуальний привід. Працювати з Daemon Tools не складніше, ніж з UltraIso або Alcohol 120%, однак у цієї програми є додаткова перевага: повністю безкоштовна версія Daemon Tools Lite.