Як з'єднати два підсилювачі.

Не завжди можливо застосовувати схему поканального посилення. Тому при інсталяції аудіосистеми виникає необхідність навантажити двоканальний апарат 4-мя динаміками. Це все здійснимо, тільки необхідно дотримуватися певних правил.
Інструкція
1
Ви повинні розібратися в основних способах з'єднання гучномовців. Існує паралельний, послідовний і послідовно-паралельний способи.
2
Перевірте, з яким навантаженням може впоратися апарат, а потім вже підбирайте відповідну схему.
3
При послідовному з'єднанні 2 динамічні головки включайте в послідовну ланцюжок. Для цього вихідний позитивний роз'єм каналу підсилювача з'єднайте з плюсовою клемою першого динаміка, а його мінус з плюсом другого динаміка. Після цього мінусову клему другого динаміка підключіть до негативного виходу підсилювального каналу. За цією ж схемою будуйте і другий канал.
4
Пам'ятайте, що при послідовному з'єднанні зростає і опір навантаження. А зі збільшенням кількості ланок воно збільшується ще більше. Потреба збільшення опору зазвичай виникає для зменшення вихідних показників акустики. Це буває в разі установки динаміка центрального каналу або тиловий подзвучки. Вони виконують другорядну роль, тому значних потужностей їм не треба.
5
При паралельному підключенні плюсової провід вихідного роз'єму з'єднайте з позитивними клемами обох динаміків. Простіше буде з'єднати вихід підсилювача з плюсом першого динаміка, а від нього простягнути проведення до другого. За такою ж схемою з'єднайте мінусовий вихід підсилювача з мінусами динаміків.
6
Врахуйте, що тут опір навантаженні падає в пропорції за кількістю динаміків. Тому виростає вихідна потужність. Пам'ятайте, що кількість гучномовців обмежується можливістю підсилювача працювати на низьких навантаженнях і залежить від потужних меж самих динаміків, які включені паралельно.
7
Для установки послідовно-паралельного з'єднання, припустимо 4-х динаміків, візьміть кабель від плюсового роз'єму підсилювача і з'єднайте з плюсами першого і третього динаміків. Потім їх мінуса підключіть до плюсів другого і четвертого відповідно. А мінусовий кабель виходу підсилювача з'єднайте з мінусовими клемами другого і четвертого динаміків.
8
Головне при побудові таких схем - не перестаратися. Перш за все, звертайте на мінімальне навантаження підсилювача. Врахуйте також, що на низьких навантаженнях здатність підсилювача контролю рух дифузора знижується, що відбивається на звучанні баса.