Як перевірити драйвери на комп'ютері.

Дуже часто причиною дрібних неполадок, таких як відсутність звуку або непрацездатність певних пристроїв, є відсутність необхідних драйверів, тому періодично доводиться перевіряти систему на їх наявність.
Вам знадобиться
  • Персональний комп'ютер
  • Спеціалізовані програми:
  • Driver Updater
  • Driver Checker
  • Device Doctor
Інструкція
1
Найпростіший спосіб перевірити комп'ютер на наявність встановлених драйверів - зробити це, використовуючи диспетчер пристроїв. Для цього наведіть миша на значок мій комп'ютер, клацнете по ньому правою кнопкою миші і в контекстному меню виберете пункт диспетчер пристроїв. У вікні можна буде побачити перелік всіх встановлених драйверів, там же де потрібно оновити або встановити драйвер заново, буде стояти жовтий знак питання.
2
Перевірити операційну систему на наявність драйверів можна і програмним шляхом. Для цього ви можете скористатися вельми популярною програмою Driver Updater. Ця програма не тільки просканує всю систему на наявність встановлених драйверів, але і завантажить з інтернету бракуючі. Driver Updater підтримує більше 230 тисяч пристроїв і виробників, має російський інтерфейс, але володіє й істотним недоліком: вона не безкоштовна.
3
Для виявлення пошкоджених або застарілих драйверів ви можете скористатися й не менш популярною програмою даного типу - Driver Checker. Ця програма в автоматичному режимі оновить і виправить всі драйвери, видалить зіпсовані і створить резервну копію існуючих драйверів на випадок неполадок. На жаль, як і Driver Updater, Driver Checker не є безкоштовною програмою.
4
Використовуючи платні програми, ви будете користуватися численними зручностями, але якщо ваш вибір - це бюджетні продукти, то ви повинні зацікавитися програмою Device Doctor. Це ПО має той же функціонал, що і його платні аналоги, але має ряд істотних недоліків, наприклад, практично повна відсутність інформації про встановлені драйвери. Так само великою незручністю є те, що програма не дає інформації про сумісність завантажених драйверів з операційною системою, встановленою на комп'ютері.