Як зробити фетровий капелюх.

Капелюх прикрашає будь-яку жінку. Надає їй шик, таємничість і шарм. В ній кожна дама відчуває себе загадковою і стильною. Але не завжди можливо підібрати саме те, що вам підходить. Чи можливо зробити фетровий капелюх самостійно?
Вам знадобиться
  • - дерев'яна болванка;
  • - фетр;
  • - спеціальний клей;
  • - булавки;
  • - голки;
  • - маленькі гвоздики;
  • - прикраси.
Інструкція
1
Для виготовлення фетрових капелюхів існує певна технологія. Дотримуючись її, ви своїми руками зметикуєте головний убір, такого не буде більше ні в кого.
2
Для початку вам необхідно заготовити капелюшну болванку. Найпростіше її замовити у майстра-модельника, який займається дерев'яними колодками. Він зробить правильні заміри, і через деякий час ви отримаєте готову колодку. Зазвичай їх виготовляють з деревини липи, щоб легше було забивати шпильки в процесі роботи.
3
Для виготовлення капелюхи використовуйте спеціальний фетровий ковпак. Намочіть його добре холодною водою. Дочекайтеся, щоб він повністю просочився. Краще використовувати спеціальний клей для фетру. Якщо вам вдасться його дістати, розчиніть цей порошок у воді, добре розмішайте і змастіть всю виворіт цим розчином, дайте добре просочитися. В цьому випадку майбутня капелюх матиме більш жорстку форму.
4
Після цього потримайте підготовлений фетр над парою. Ви здивуєтеся, побачивши, як він почне ставати пластичнее.
5
Коли фетр досить розм'якшиться, накидайте його на болванку. Потім швидко розтягуйте його і огортають рухами форма за формою голови.
6
По закінченню формовки капелюхи переходите до її полям. Для цього зробіть закріплення по краю, а саме в тому місці, де ваша капелюшок переходитиме в поля. Цей край називається лінією Присада і відповідає вашому обсягом голови. Далі обв'яжіть бинтом або шнуром болванку з фетром по лінії Присада. А щоб він не сповзав, закріпіть маленькими гвоздиками або товстими голками.
7
Верх капелюхи закріплений, переходите до полів. Вони за цей час підсохли, тому потримайте над парою свою конструкцію. А вже після розпарювання витягайте фетр для полів і прибивайте гвоздиками до заздалегідь підготовленої дошці. Не старайтесь домогтися ідеально круглих полів, просто витягніть з невеликим запасом.
8
Після цього залиште заготовку до повного висихання. Потім відзначте поля потрібного діаметру і знімайте капелюх з болванки. Акуратно вирівняйте їх по наміченої лінії. Все, капелюшна заготовка готова.
9
Декоруйте і прикрашайте капелюх по своєму смаку.
Серед безлічі моделей різноманітних головних уборів капелюх є дуже витонченим їх видом, що підкреслює жіночу красу і елегантність. Капелюхи бувають як зимовими, так і літніми - вони роблять вас більш жіночою і незвичніше, притягаючи увагу оточуючих чоловіків і жінок. Легка літня капелюшок надійно захистить вас від сонця і прикрасить ваш літній образ, ставши прекрасним доповненням стилю. У цій статті ми розповімо вам, як легко і швидко зшити річну капелюх зі смуг тканини, яка добре тримає форму голови і дозволяє формувати красиві хвилі у полів.
Інструкція
1
Візьміть метр світлого щільного бавовни. Ширина відрізу тканини повинна бути 150 см. Для пошиття капелюхи ви можете придбати готову косу бейку, але переважніше викроїти косу бейку самостійно.
2
Складіть квадрат тканини по косій і наріжте вийшов трикутник на смуги по 6 см шириною. Нарізавши смуги, ви помітите, що їх краї зрізані під кутом. Зшивати смуги потрібно також по косій, поєднуючи ці зрізані кути.
3
Можна спростити зшивання бейки, відрізавши косі кути так, щоб краї смуг стали прямими, а потім зшити смуги звичайним способом, поєднуючи їх краї. Після того, як всі смуги будуть зшиті, заутюжьте згини з виворітного боку. Перші 40 см вийшла бейки злегка розтягуйте і закругляйте в процесі Заутюжіваніе, щоб надати смузі округлу форму.
4
Зріз бейки обробіть зигзагом і починайте шити капелюшок. Для цього починайте зшивати косу бейку по спіралі, формуючи щільний плоский круг. Нарощуйте витками коло, поки не отримаєте коло діаметром 17-18 см.
5
пристрочують спіральні смуги один до одного внахлест. Щоб плоский колах не вигинався, робіть невеликі защипи по ходу косою бейки. Коли коло досягне потрібного розміру, почніть звужувати його вниз, зшиваючи смуги по спіралі в трубу і не роблячи защипов.
6
Нашейте смуг на ширину близько 10 см, періодично приміряючи яка утворюється заготовку. Пошивши трубу, почніть розширювати шиття, щоб отримати поля, роблячи на всьому протязі бейки маленькі защипи для розширення смуги. Чим більше буде защипов - тим більш хвилястими будуть краю. Кінець смуги підшийте так, щоб його не було видно.
7
Такий же принцип пошиття капелюшки підходить для будь щільною покупної тасьми. Експериментуйте, прикрашайте готову капелюшок стрічками і квітами.