Вік черепахи: Як визначити по таблиці.

Визначити, скільки років стукнуло улюбленої черепашке, можна двома способами: порівнюючи довжину панцира з еталонами, або порахувавши кількість кілець на панцирі. Однак і той, і інший варіанти не можуть дати стовідсоткового результату, тому що завжди є деяка похибка.
Вам знадобиться
  • - Лінійка;
  • - таблиця співвідношення віку і величини панцира.
Інструкція
1
Варіант перший. Виміряйте довжину панцира черепахи і звіртеся з таблицею співвідношень величини панцира і возраста.Водная червоновуха черепахаПервий рік: 6 см.Второй рік: самець 8 або 9 см, самочка 10 см.Третій рік: самець 10 см, самочка 14-15 см.Четвертий рік : самець 12-14 см, самочка 16 см.Пятий рік: самець 15-16 см, самка - 18 см.Шестой рік: самець 17 см, самка 20 смСухопутная черепахаПервий рік: 5 см.Второй рік: самець 6 см, самочка 7 см.Третій рік: самець 8 см, самочка 9 см.Четвертий рік: самець 10 см, самочка 10 см.Пятий рік: самець 12 см, самка 12-13 см.Шестой рік: самець 14 см, самка 14 см
2
Варіант другий. Порахуйте кількість кілець на черепашачому панцирі. Враховуйте, що перші кільця виникають в ранньому віці, і до двох років на кожен рік життя припадає кілька, дві-три, борозенок. Після цього віку в рік наростає по одній бороздке. Так що перші чотири-шість кілець будуть припадати на дворічний період.
3
Прикиньте, впадала Чи черепаха в сплячку, росла вона повільно, чи був її раціон харчування бідний. Якщо умови, в яких вона містилася, не можна назвати хорошими, додайте до отриманого кількістю років ще рік - у поганих умовах життя або під час періодичних зимових спячек черепахи ростуть повільніше.
Зверніть увагу
Річні кільця на черепашачому панцирі - це невеликі помітні шви, які проходять між щитками. Нові шари каркаса відрізняються дуже світлим тоном, але чим більше проходить років після його утворення, тим темніше вони стають завдяки пігменту, що переноситься по їх клітинам. У підсумку борозенки зливаються з кольором більш ранніх борозенок.
Корисна порада
Пам'ятайте, що в молодості зростання черепах інтенсивний, але з часом панцир перестає збільшуватися, і завмирає на рубежі близько 20 сантиметрів.