Як зробити автономне опалення квартири. Який трубою провести автономне опалення в квартирі.

Бажання встановити у себе вдома автономне опалення виникає, як правило, у мешканців газифікованих багатоквартирних будинків радянської споруди, незадоволених перебоями в системі центрального опалення та гарячого водопостачання в зимовий період і постійно зростаючими тарифами на їх використання. Рішенням цієї проблеми могла б стати автономна система опалення.
Інструкція
1
Однак на шляху здійснення цього цілком природного бажання виникає безліч бюрократичних перешкод. На жаль, немає чіткої законодавчої бази з цього питання і його рішення, як правило, здійснюється на місцевому рівні спеціальними міжвідомчими комісіями. Якщо ви все ж вирішили встановити систему автономного опалення, то повинні звернутися до цієї комісії з письмовою заявою. Тільки в разі позитивного рішення можна буде звертатися у відповідні органи за отриманням технічних умов та робити замовлення з розробки проекту. Цим займаються тільки спеціалізовані проектні організації.
2
Проект повинен бути узгоджений з усіма органами, які займаються видачею технічних умов на підключення будинку до системи центрального опалення та гарячого водопостачання. Після завершення всіх узгоджень складається акт, який має бути розглянутий і затверджений комісією протягом місяця. Знову ж тільки в разі позитивного рішення можна приступати до закупівлі обладнання та укладення договору з організацією, що займається установкою систем опалення.
3
Автономна система опалення являє собою двоконтурний котел, радіатори опалення, трубну і вентильну розв'язки. Газове опалення передбачає обов'язкову установку газового лічильника. По закінченню робіт і пробного пуску складається акт прийому, і система автономного опалення ставиться на облік. Якщо доводиться вибирати між газовим і електричним котлами, то перевагу варто віддати газовому котлу. Хоча його вартість значно більше електричного, надалі він окупиться набагато швидше, оскільки газ в цілому коштує дешевше. Автономна система опалення дуже вигідна й економічна, тому в багатьох сучасних багатоквартирних будинках вона повністю замінила центральне опалення.
Сучасні автономні системи інженерних комунікацій дозволяють забезпечити заміський будинок, що знаходиться далеко від централізованого тепло- і водопостачання, всім звичним і необхідним комфортом. Автономну роботу системи опалення можна легко налагодити за допомогою котлів, що працюють на газі, електриці, рідкому паливі.

Види використовуваного палива

Найбільш економічний варіант - автономна система водяного опалення, що працює на газі. В цьому випадку вода нагрівається за допомогою котла, підключеного до системи газоснаженія, і через насос надходить в радіатори, розташовані в приміщеннях будинку і з'єднані в замкнутий контур. Завершуючи цикл, остиглий теплоносій - вода - знову надходить у накопичувальну ємність і знову нагрівається. Температуру нагрівання можна регулювати вручну або автоматично, система підтримуватиме її задане значення. При відсутності на вашій ділянці магістрального газопостачання можна придбати котел, що працює на зрідженому газі. Конструкція більшості газових котлів передбачає і той, і інший варіанти, змінні форсунки входять в комплект поставки. Котли на зрідженому газі, для зберігання якого необхідна велика ємність, а для подачі - спеціальне обладнання, обходяться досить дорого, крім того, їх установка вимагає додаткового погодження в місцевих органах технадзора.Работу котлів, що працюють на твердому паливі - дровах, торфі чи вугіллі, повністю автоматизувати не вдасться - паливо необхідно підкидати в топку котла вручну, в міру прогоряння. Останнім часом з'явилися твердопаливні котли, оснащені автоматичною подачею палива і працюючі на пеллетах - гранульованих відходах деревообробної промисловості. Такі котли можуть функціонувати в автоматичному режимі кілька діб. ККД котлів вище, ніж звичайних дров'яних печей, і може сягати приблизно 75-80%, а ККД газогенераторів - 87%. У деяких котлах сучасних встановлюються теплові акумулятори, які становлять великі ємності, наповнені рідиною. Вона нагрівається, акумулюючи тепло, що утворюється при згоранні твердого палива, а потім віддає його, циркулюючи в системі опалення, навіть коли котел вже перестав працювати.
Котли на твердому частіше використовуються на великих промислових об'єктах, де їх експлуатацію та обслуговування здійснюють фахівці.
В тому випадку, коли котел працює на рідкому паливі - дизельному, мазуті або солярі, система опалення функціонує також, тільки паливо в котел буде постійно і дозовано надходити зі спеціальної ємності. Ці котли відрізняє високий ККД - до 89%, вони економічні в обслуговуванні і експлуатації, довгий час можуть працювати в автоматичному режимі. Для повноцінної роботи такого котла необхідно потурбуватись про те, щоб була накопичувальна ємність досить великого обсягу, що забезпечує необхідний запас палива. Від умов його зберігання та відповідності вимогам якості багато в чому буде залежати і робота всієї опалювальної системи. Котли, що працюють на рідкому паливі, так само, як і ті, в яких використовується тверде, потребують періодичного чищення та видаленні осідають на поверхні паливних камер продуктів згоряння. Додаткових погоджень на установку рідиннопаливних котлів вам не буде потрібно, тільки дозвіл від пожежної інспекції.
Зручним варіантом, що дозволяє при необхідності переходити з одного виду палива на інший, є комбіновані котли.
Найдорожчі в експлуатації електричні котли, вода в яких нагрівається за допомогою потужних тенів, але такі системи опалення вважаються найбільш екологічними. Автоматизувати їх роботу також не складає труднощів, але вам буде потрібно трифазна електролінія 380 В, що вимагає окремого узгодження з органами, які займаються розподілом електричних навантажень по споживачам в вашому районі. Електричні котли доцільно використовувати в заміських будинках великою площею - 200 і більше квадратних метрів. До особливостей їх експлуатації можна віднести підвищені вимоги до якості теплоносія, технічна вода вкрай згубно впливає на роботу тенів. Щоб запобігти утворенню накипу, в воду доводиться додавати тосол або антифриз.
До простим і доступним способам зробити роботу електричного котла більш економічною, відноситься установка двухтарифні лічильника і використання теплових акумуляторів, що дозволяють включати його тільки в нічний час.

Типи котлів для автономних систем опалення

Використовувані в системах автономного опалення котли можуть бути одно- і двоконтурними. Перші забезпечать будинок теплом, а другі і теплом, і гарячою водою, але їх використовують в будинках, площа яких не перевищує 200 кв.м, якщо будинок великий, вам знадобиться потужний одноконтурний котел, суміщений з накопичувальною ємністю для гарячої води - бойлером. Важливе питання - установка та розміщення котла. Найкраще виділити під котельню окреме приміщення і поставити там підлоговий котел. В тому випадку, коли такої можливості немає, заощадити місце допоможе котел настінного типу, який можна повісити у ванній кімнаті або на кухні. Настінні котли мають меншу потужність (від 10 до 36 кВт) і для опалення великих будинків не підійдуть.