Як домогтися розслаблення м'язів шиї.

Перенапруження м'язів шиї є результатом неправильного положення тіла при довгій сидячій роботі, ходьбі, а також невміння деяких людей повноцінно розслабляти ці види м'язів. В результаті зв'язки і тканини шиї відчувають додаткове навантаження, яка часто призводить до негативних наслідків для здоров'я людини.

Фахівці сходяться на думці, що повне розслаблення м'язів будь-якої групи можливе тільки за умови релаксації. Регулярні сеанси релаксації дозволять краще зрозуміти власне тіло, відчути його і керувати напругою м'язів. Для хорошого ефекту і швидких результатів техніці релаксу слід приділяти увагу щодня, це дасть стійке зниження м'язових і розумових навантажень, зміцнить стійкість організму до стресу, значно улучштт загальне самопочуття.

Сеанси необхідно проводити в тихій кімнаті, в стані спокою і за відсутності яскравого світла. Прийміть зручну позу, голову поверніть набік для додаткового розслаблення м'язів шиї. Практикувати техніку релаксації краще в положенні лежачи і у вільному одязі. Щоб м'язи шиї розслабилися, їх спочатку необхідно напружити на 15 секунд, потім відпустити і, відчувши різницю, зафіксувати відчуття.

Для розслаблення м'язів шиї допоможе дихальна вправа, яке рекомендується виконувати кілька разів протягом дня. Відкинувшись у кріслі, в положенні сидячи, глибоко вдихніть носом і потім з силою видихніть, затримайте дихання на кілька секунд і знову повторіть весь цикл. Після декількох таких дій потрібно трохи посидіти із заплющеними очима, зосередившись на почутті спокою, розслабленості й безтурботності.

Якщо в області шиї відчувається м'язовий спазм, розслабленню м'язів повинні передувати деякі вправи: піднімання і опускання плечей, кругові рухи плечима назад і вперед, нахили головою вправо і вліво і повільні - з боку в бік.

Щоб відчути місце, де заблоковані м'язи шиї, потрібно спочатку посувати головою вгору-вниз, а потім до грудей із зусиллям притиснути підборіддя. Потім відкиньтесь в кріслі, поверніть голову набік і поступово розслабтеся.

Перед сеансами релаксації можна робити кілька вправ на опір. Руки підніміть на рівні голови і зчепіть в замок. Поступово опускаючи голову вперед, долайте опір шийних м'язів за допомогою рук. Потім виконайте вправу в іншому вигляді: голову опустіть вперед і піднімайте її, при цьому надаючи опір руками, які зчеплені на потилиці. Після чотирьох повторів розслабте м'язи шиї.