Як відновити файли після форматування.

Одна з досить неприємних проблем, з якими стикається безліч власників комп'ютера - необхідність відновлення даних після форматування.
Інструкція
1
Після звичайного форматування формується заново таблиця файлів, де і вказано, що вона порожня. Однак файли після звичайного форматування не стираються і не переміщаються нікуди. Навіть якщо на їх місце записані нові файли, їх ще можна відновити працями спеціальних програмок. Та ж історія йде і з видаленням і створенням логічних дисків вінчестера. А от якщо застосовувалося низькорівневе форматування - тоді пиши «пропало». Вся інформація, що зазнала низкорівневому форматуванню, безповоротно втрачається. Також, якщо жорсткий диск почне «сипатися», то втрачаються кластери віднесуть з собою в могилу і всю що є на них інформацію.
2
Навіть постійне вдосконалення носіїв інформації не може позбавити нас від цієї проблеми. Ще б - причини то різноманітні. Випадково відформатував не той диск, випадково натиснув на кнопочку, підхопив вірус або троян ... Адже втрата інформації може призвести навіть до найсерйозніших наслідків. По-перше, можна втратити важливі електронні документи, необхідні для роботи в офісі, по-друге - просто дуже шкода, якщо улюблений фільм або пісня випадково втечуть.
3
При видаленні великого файлу його зникнення відбувається моментально. Однак тут система «хитрує», перейменовуючи його, щоб він став невидимий для користувача. Фактично вилучені файли можуть знаходитися на жорсткому диску протягом деякого часу, поки їх не замінять файли нові. Після перезапису відновити файл вже не вдасться.
4
І все ж, як можна докопатися до стертих файлів і повернути їх до «життя»? Відповідь - за допомогою спеціальних програм. Однак варто знати, що 100% -ної гарантії успіху вони не дають.
Корисна порада
І пара рад - якщо ви встановлюєте програму для відновлення загублених файлів - не пишіть її в розділ, що містить видалені файли і взагалі намагайтеся нічого не встановлювати в розділ із загубленими даними, інакше буде пізно. Запам'ятайте, що системний диск зовсім не пристосований для зберігання на ньому важливої інформації, тому як сама ОС постійно вносить поправки в системну папку і не тільки. А це значить, що випадково видалені файли швидко перепишуть іншими. Ну і найголовніше - стежте, що і звідки видаляєте і будьте обережні.
Не варто засмучуватися, якщо ви з якої-небудь причини видалили з жорсткого диска важливі файли. Більшість інформації можна відновити, якщо слідувати правильному алгоритму дій.
Вам знадобиться
  • Easy Recovery.
Інструкція
1
Скористайтеся програмою Easy Recovery для пошуку і відновлення важливих файлів, видалених з жорсткого диска або зовнішніх накопичувачів. Перед встановленням програми переконайтеся в тому, що обрана версія підходить для роботи з використовуваною операційною системою. Виконайте інсталяцію програми Easy Recovery і перезавантажте комп'ютер.
2
Важливо врахувати той факт, що встановлювати додаток слід на неформатований розділ вінчестера. Такий підхід запобіжить перезапис видаленої інформації. Запустіть Easy Recovery, якшо по ярлику на робочому столі.
3
Виберіть режим роботи «Відновлення даних». У тому випадку, якщо ви повністю очистили певний розділ жорсткого диска, перейдіть до підпункту «Відновлення після форматування». Встановіть прапорець біля пункту «Глибоке сканування". Виділіть лівою кнопкою миші локальний диск, який буде проаналізований програмою. Натисніть кнопку «Далі».
4
Вкажіть параметри локального диска. Врахуйте, що в цій графі потрібно вибрати характеристики, якими тому володів до форматування. Якщо ви змінили файлову систему, вкажіть цей факт. Натисніть кнопку «Сканувати».
5
Процес аналізу віддаленої інформації може зайняти від 20 до 50 хвилин. Багато залежить від швидкості вінчестера і відсканованого локального диска. Дочекайтеся надання списку знайдених файлів. Ті з них, які слід зберегти в первинному стані, виділіть галочками.
6
Натисніть кнопку «Зберегти». Виберіть зовнішній накопичувач або розділ жорсткого диска, куди будуть розміщені вибрані файли. Натисніть кнопку «Далі». Дочекайтеся завершення обробки інформації.
7
Застосуйте функцію «Реконструкція файлів», якщо певна частина інформації була пошкоджена в процесі відновлення. Основне призначення зазначеної функції - реставрація документів та архівів різного типу.