Як налаштувати інтернет-шлюз. Як включити шлюз інтернету.

Якщо вам необхідно забезпечити декілька пристроїв всередині локальної мережі доступом в інтернет, але у вас відсутнє бажання або можливість купувати маршрутизатор або роутер, то налаштуйте на одному з ПК інтернет-шлюз. При цьому доведеться змінити параметри мережі у всіх інших комп'ютерів.
Вам знадобиться
  • - мережеві кабелі;
  • - мережева карта.
Інструкція
1
Визначте найбільш потужний комп'ютер, що знаходиться в заданій локальній мережі. Якщо в її склад входить більше 10 ПК, то рекомендують вибирати двоядерний комп'ютер з об'ємом оперативної пам'яті, що перевищує 3 Гбайта. Підключіть до вибраного комп'ютера кабель провайдера.
2
Налаштуйте підключення до інтернету. Не вказуйте ніяких додаткових параметрів. Виконайте настройку таким чином, як це рекомендує робити ваш провайдер. Переконайтеся в тому, що доступ в інтернет активний і справний.
3
Тепер підключіть до головного комп'ютера другу мережеву карту. Можна також використовувати один багатоканальний мережевий адаптер. Підключіть за допомогою додаткової мережевої карти даний комп'ютер до локальної мережі.
4
Відкрийте список мережевих підключень. Клікніть правою кнопкою миші по значку мережевого адаптера, підключеного до мережі. Відкрийте його властивості. Тепер виберіть протокол інтернету TCP/IP і перейдіть до його властивостей. Встановіть прапорець біля параметра «Використовувати наступний IP-адреса». Введіть значення IP, рівне 216.216.216.1. Цей комп'ютер буде виконувати функції шлюзу для доступу інших ПК в інтернет.
5
Перейдіть до властивостей недавно створеного підключення до інтернету. Виберіть меню «Доступ». Встановіть прапорець навпроти пункту «Дозволити іншим користувачам мережі використовувати підключення до інтернету цього ПК». Збережіть налаштування мережевих адаптерів.
6
Тепер перейдіть до налаштування вторинного комп'ютера. Відкрийте список локальних мереж. Перейдіть в меню налаштувань протоколу TCP/IP. Для кожного пункту цього меню встановіть наступні значення: 216.216.216.Х - IP-адреса; 255.255.255.0 - Маска підмережі; 216.216.216.1 - Основний шлюз; 216.216.216.1 - Бажаний і альтернативний DNS-сервери.
7
Виконайте схожу настройку інших комп'ютерів. Природно, Х повинен бути менше 250 і більше 2.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wNK3ZktklH4