Як накреслити еліпс циркулем.

Деякі люди плутають поняття овалу і еліпса. Може здатися, що ці фігури схожі і що їх однаково просто накреслити лише за допомогою циркуля, але це не так. Накреслити еліпс набагато складніше і для цього буде потрібно не тільки циркуль, але ще міцна нитка, лінійка, олівець і три шпильки.
Вам знадобиться
  • - олівець;
  • - папір;
  • - циркуль;
  • - шпильки;
  • - нитка.
Інструкція
1
Для початку проведіть дві прямі лінії, які будуть перпендикулярні один щодо одного.
2
Поставте вістрі циркуля в ту точку, де прямі лінії перетинаються, і накресліть коло. Діаметр цієї окружності визначатиме ширину еліпса. Потім, зберігаючи місце опори циркуля, накресліть коло більшого розміру - таким чином, ви отримаєте довжину еліпса.
3
Велику окружність необхідно розділити на 12 однакових частин. Найкраще це зробити, провівши прямі лінії через центр точки. Спочатку поділіть коло на дві частини, потім на чотири і так далі, поки не отримаєте 12. Таким чином, ви отримаєте ще й поділ маленької кола.
4
Позначте найвищу точку кола цифрою 1. Далі, рухаючись за годинниковою стрілкою, необхідно пронумерувати всі точки, розташовані на окружності. Після цього з усіх точок більшої окружності проведіть прямі лінії у напрямку вниз. Не проводьте прямі з точок 1, 4, 7 і 10.
5
З точок під тими ж номерами на малій окружності проведіть горизонтальні лінії. Вони повинні перетинатися з вертикальними. Всі точки перетинів з'єднайте за допомогою простого олівця кривою лінією. Зітріть ті лінії, які є зайвими. Еліпс накреслений.
6
Є ще один спосіб накреслити еліпс. Для початку накресліть прямокутник, використовуючи олівець і лінійку. Довжина і ширина прямокутника - це висота і ширина майбутнього еліпса.
7
В точки, які позначають перетин кола та вертикальної середньою лінією, застроміть дві шпильки. В кінець середньої лінії увіткніть третю шпильку. Булавки обв'яжіть ниткою.
8
Тепер третю шпильку можна витягнути і замість неї вставити олівець. Рівномірно натягуючи нитку, ви можете окреслити коло. Непотрібні лінії зітріть. У вас вийшов аналогічно правильний еліпс.