Як розрахувати потужність опалення.

У наш час практично будь-яка сім'я з середнім достатком може самостійно відрегулювати мікроклімат у власному будинку за допомогою сучасного опалювального обладнання. Найголовніше завдання - вірно розрахувати його потужність. Як це зробити?
Інструкція
1
Зберіть всі дані, які напряму впливають на рівень температури в приміщенні. До них відносяться висота стель, розміри кімнати, вид вікна, його площа та наявність утеплення, ізоляція стін, число зовнішніх стін. Отримавши всі ці дані, приступайте до розрахунків.
2
Існують спеціальні формули для розрахунку потужності опалення за коефіцієнтами. Ознайомитися з ними можна тут: http://www.genon.ru/GetAnswer.aspx?qid=df53eee9-1c0d-44d5-8683-14712296240a. Однак існують і більш прості методи підрахунку. Так, наприклад, для опалення одного квадратного метра приміщення потрібно приблизно 90-120 Вт, якщо в опалювальній кімнаті є тільки одне звичайне вікно з дерев'яними рамами, всього одні двері, а висота стелі не перевищує трьох метрів.
3
Враховуйте наступні умови. Якщо ви встановите склопакет, то необхідна потужність радіатора опалення знизиться на 20%. Потужність зменшується і збільшується в залежності від висоти стелі. Чим вище кімната, тим важче її обігріти. Якщо приміщення кутовий і в ньому є два вікна, то необхідно буде встановити два опалювальних приладу, щоб їх сумарна потужність перевищувала звичайну не менше, ніж на 40%. В іншому випадку в приміщенні все одно буде холодно.
4
Дізнатися потужність опалювального приладу можна, ознайомившись з його інструкцією. Наприклад, у одного з найпоширеніших у Росії теплових радіаторів МС-140М потужність однієї секції з чавуну дорівнює 160 Вт
5
Якщо вам важко самостійно підібрати ідеальний варіант опалення для вашого будинку або квартири, зверніться в спеціальну компанію, яка займається опалювальним устаткуванням. Спеціаліст оцінить всі умови і можливості приміщення і підбере самий відповідний варіант, а заодно і підкаже, прилад якої фірми краще використовувати.
Можливість самостійно встановлювати мікроклімат свого житла давно перетворилася з мрії в реальність. При влаштуванні системи опалення в квартирі або індивідуальному будинку слід прагнути до поєднання максимальної ефективності та економічності. Для цього потрібно грамотно і зі знанням справи розрахувати потужність опалювальних радіаторів.
Інструкція
1
Якщо приміщення має так звані стандартні умови, розрахуйте потужність радіатора , виходячи з того, що на один квадратний метр приміщення має припадати від 90 до 120 Вт потужності. Під стандартними умовами мається на увазі, що висота стель не перевищує трьох метрів, в кімнаті є одна двері і одне дерев'яне вікно, а температура теплоносія становить приблизно 70 градусів.
2
Якщо кімната має додаткові вікна, передбачте розміщення додаткового радіатора під кожне з них, щоб вікна не запотівали.
3
При висоті стель, відмінною від стандарту, тобто перевищує 3 м або що є меншою цієї величини, внесіть в розрахунки корективи, враховуючи, що необхідна потужність батарей зростає або зменшується прямо пропорційно висоті приміщення.
4
В квартирі встановлені пластикові вікна зі склопакетами? Зменшіть потужність радіаторів приблизно на 15-20% від розрахованої для стандартних умов.
5
Для кутових приміщень з одним або двома вікнами передбачте не менше двох радіаторів, збільшивши їх потужність на 40% порівняно з розрахунковою. Враховуйте також розташування житла відносно рози вітрів і сторін горизонту. Північна сторона більшою мірою схильна до впливу низьких температур і вимагає більшої потужності опалювальних приладів.
6
При відхиленнях в температурі теплоносія також внесіть в розрахунки корективи: на кожні 10 градусів зміните необхідну потужність радіаторів на 15% в ту або іншу сторону.
7
Візьміть до уваги також особливості конструкції радіаторів. Якщо рух теплоносія здійснюється за секціями знизу вгору, ефективність тепловіддачі буде нижче на 8-12% (залежно від типу батареї).
8
Радіатори, в яких теплоносій має вхід і вихід з одного боку, не повинні мати більш десяти секцій, оскільки в іншому випадку далекі з них просто не встигнуть прогрітися.
9
Звертайте увагу на тип радіатора , який ви плануєте встановити. Для алюмінієвих опалювальних приладів приблизна потужність на одну секцію становить 150-200 Вт, що потрібно близько 6 секцій на 10 кв. м площі. Потужність найбільш поширеного в Росії чавунного радіатора MC-140М становить 160 Вт на секцію. Точні дані для розрахунків візьміть в технічній документації до приладу, що додається до товару при його покупці.