Як знайти зірку.

Кожну ясну ніч зірки кидають виклик нашій допитливості. Але лише деякі приймають його, вважаючи спостереження за небесними світилами справою виснажливим і вимагає спеціального обладнання. Насправді, для пошуку зірок необов'язково наявність потужного телескопа, адже можна скористатися сучасними програмними засобами та традиційними методами астрономії.
Інструкція
1
Якщо у вас є смартфон на основі Google Android, можна скористатися спеціальним додатком Google Sky Map. Грунтуючись на даних, отриманих від GPS приймача, цифрового компаса і датчика нахилу, додаток малює на екрані телефону карту зоряного неба. Якщо ви переміститеся в просторі або підніме телефон, програма одразу перемалюю картинку, ґрунтуючись на новому положенні апарату в просторі.
2
Відкривши додаток Google Sky Map, ви побачите зображення зірок, сузір'їв і рядок пошуку. В програмі існує 6 шарів відображення: лінія горизонту, сітка координат, зірки, сузір'я, планети і об'єкти з каталогу Месьє. Щоб викликати кнопки масштабу і бічне меню управління шарами, торкніться екрана.
3
Введіть у рядок пошуку назву якої-небудь планети або зірки. Програма видасть підказку щодо того, в якому напрямку вам необхідно повернутися, щоб потрібний об'єкт виявився у вас перед очима. Аналогом Sky Map є додаток Star Walk, підходяще для системи iOS.
4
Скачайте астрономічну програму на тематичних сайтах в інтернеті. Зірки ви зможете побачити на екрані свого монітора. Астрономічні атласи в подібних програмах містять інформацію про сотні тисяч різних зірок і інших об'єктах Всесвіту. Крім того, існують спеціальні додатки, що дозволяють зробити докладні розрахунки розташування зірок на будь-який момент часу.
5
За допомогою зоряного глобуса, що використовується в морехідної астрономії приладу і представляє собою модель небесної сфери, ви можете визначити назву і розташування зірки, маючи лише її горизонтальні координати.
6
Знайдіть потрібну зірку в астрономічному довіднику і дізнайтеся, в якому сузір'ї вона знаходиться. Визначивши місце розташування сузір'я на небі, шукайте зірку за допомогою телескопа. Для знаходження зірок ви також можете скористатися рухомий картою зоряного неба, яка дозволяє визначити зірки, доступні для спостереження в певний момент часу.