Як почистити каталізатор. каталезатор на калину.

Каталізатор - це пристрій, який переробляє автомобільні вихлопні гази в менш шкідливі для навколишнього середовища з'єднання. Поломка каталізатора призводить до зменшення швидкості і збільшення нагрівання двигуна. Чи можна просто почистити каталізатор, але залишити його?
Інструкція
1
Визначити поганий стан каталізатора в вашому автомобілі можна за такими ознаками: збільшення витрати бензину погіршення тяги, машина насилу заводиться з холодного старту. У більш запущених випадках двигун постійно глухне, а вихлопні гази з труби взагалі не йдуть або проходять з працею. Якщо ви спостерігаєте щось подібне, настала пора очистити або поміняти каталізатор.
2
Найдієвіший спосіб усунення проблем з каталізатором - його заміна. Багато водіїв просто видаляють зіпсовану деталь і їздять, отруюючи довкілля шкідливими вихлопами. Крім того, їзда без каталізатора стає менш зручною - двигун при роботі шумить настільки, що в салоні автомобіля відчувається значна вібрація, а машина при старті занадто різко зривається з місця. Якщо вам небайдужий повітря в рідному місті і ви віддаєте перевагу комфортну їзду, краще все ж не пошкодувати грошей і придбати новий каталізатор. Крім того, можна спробувати провести очищення своїми руками.
3
Зніміть каталізатор і огляньте його. Часто буває, що гайки намертво «прикипають», і зняти їх буває непросто. Подивіться «стільники» на просвіт. Якщо немає механічних пошкоджень (прогара, просадки та інших), то можна намагатися промити деталь. Якщо ж з'явилися помітні руйнування сот, каталізатор краще просто викинути і поставити новий.
4
Продуйте стільники карбспреем. Якщо твердих відкладень занадто багато, на ніч залиште каталізатор в будь-якої ємності із соляркою, гасом чи іншою подібною рідиною. Після цього повторіть процедуру продувки карбспреем. Найчастіше така процедура допомагає повернути каталізатору колишній вигляд і продовжити термін його роботи.
5
У деяких випадках, щоб полегшити роботу мотора, автомобілісти воліють просвердлити в каталізаторі отвори за допомогою побідитового свердла або, що набагато менш акуратно, просто пробити отвір ломом. Після цієї процедури машина стане працювати краще, проте шкоду для навколишнього середовища підвищиться.