Як уникнути набряків під час вагітності.

У жіночому організмі під час вагітності об'єм циркулюючої крові збільшується в 1,5 раза. Внаслідок цього зайва вода, яка входить до складу плазми, нерідко починає переходити в тканини. Незначні набряки, що виникли через це, не уявляють загрозу для жінки та плоду, однак бувають і інші небезпечні стани, при яких рідина накопичується зовсім з інших причин.
Інструкція
1
Найпоширеніші причини набряків під час вагітності: - порушення функції нирок, провідне до уповільненого виведенню рідини з організму; - тиск матки на внутрішні органи і судини, що утрудняє венозний відтік від нижніх кінцівок; - гестоз, який представляє загрозу для життя жінки та плоду.
2
Дотримуйтесь правильний питний режим. Не вживайте рідина в добовій кількості більше літра. У спекотну погоду обсяг випитого можна збільшити до півтора літрів, однак не варто зловживати солодкими газованими напоями. Пийте чисту воду, морси і відвари, компоти, молоко і неміцний чай. Розподіляйте обсяг випитої протягом доби рідини рівномірно. При болісної жадобі можна посмоктати невеликий шматочок льоду.
3
Утримайтеся від вживання солоних, копчених і гострих продуктів. Вони мають властивість затримувати в організмі рідину, в результаті чого ви будете відчувати постійну спрагу. В ідеалі рекомендується без солі дієта, проте не всім жінкам подобається смак прісної їжі. Якщо немає можливості повністю виключити з раціону сіль, скоротіть її споживання до мінімуму.
4
Вживайте в їжу продукти, що містять багато білка. Збільште його добову кількість до 100-120 грамів. Особливо корисні яйця, молочні продукти, нежирні сорти м'яса, горіхи, морепродукти. При цьому скоротіть до мінімуму споживання вуглеводів.
5
Застосовуйте трави та ліки на рослинній основі, які мають сечогінну властивість. Особливо ефективні брусничний відвар і нирковий чай.
6
Для зменшення тиску матки на внутрішні органи, носите бандаж. При появі набряків на ногах використовуйте антиварикозні панчохи або колготки.
7
Робіть спеціальні вправи для відновлення кровотоку. Найпростішим і ефективним способом зняти тиск з внутрішніх органів є колінно-ліктьова поза (карачки). Робіть це нескладна вправа кілька разів на день по 7-10 хвилин. Завдяки йому, покращиться робота нирок (тому матка не буде тиснути на них) і відновиться відтік рідини з організму.