Як прив'язати ip до mac адресою. Як прив'язати mac до ip winbox в leases.

Для деяких дій може виникнути необхідність в прив'язці IP-адреси до МАС-адреси мережевої карти. Це може бути пов'язано як з бажанням домогтися максимальної безпеки даних, які зберігаються на дисковому просторі машини, так і з реалізацією специфічних функцій деяких додатків.
Вам знадобиться
  • -Комп'ютер з встановленою мережевою картою.
Інструкція
1
Щоб прив'язати до МАС-адреси мережевої карти IP-адресу, необхідно виконати ряд простих дій. Запустіть WinBox. Далі виберіть пункт System і перейдіть в списку другого рівня пункт Sheduler.
2
У вікні нового завдання заповніть відповідні текстові поля. В поле Name введіть найменування завдання. В поле Start Date, де буде вказана дата початку роботи комп'ютера над завданням, і в поле Start Time, в якому вказується час початку роботи комп'ютера над завданням, міняти нічого не слід. В текстовому полі Interval, в якому вказується часовий проміжок, через який завдання буде запускатися знову, вказувати можна будь-який проміжок - наприклад, одну хвилину, це не має особливого значення.
3
А ось поле OnEvent, де описується алгоритм виконання самого завдання, слід розглянути більш докладно. В цьому полі повинно бути введено написане алгоритмическим мовою завдання, яке представляє собою порядок дій, необхідних для виконання для успішного завершення завдання. В даному конкретному випадку слід ввести туди скриптовими запис, якій реалізується прив'язка до МАС-адреси мережевої карти IP-адреси. Цей запис буде така:: foreach/i/in [/ip_arpfind_dynamic = yes/interface = VLAN1] _do = {/ip/arpadd_copyfrom = $ i}. Після цього залишиться тільки запустити завдання.
4
Є й інший спосіб. Створіть файл бази даних для прив'язки IP до MAC - він може називатися, наприклад,/etc/ethers.local. Рядки файлу міститимуть інформацію про IP-адресі, HEX-запис МАС-адреси і найменування комп'ютера в домашніх мережах - наприклад, 192.168.0.10 00: 0c: 5e: 3f: cd: e4 # PC-1, 192.168.0.9 01: 0c : 87: 81: da: a2 # PC-2? І так далі.
5
Напишіть скрипт приблизно такого змісту: arp-ad> 0I = 2while [$ I-le254] doarp -s 192.168.0.12 {1} 0: 0: 0: 0I = ex/pr $ I + 1donearp ad> nulletc_static.arp
6
Скрипт через обнуління arp-таблиці, прив'язування нульового адреси, і набору нових адрес з попередньо створеного файлу БД дозволить встановити правильний МАС-адресу.
7
Зробіть написаний файл виконуваним і пропишіть в нього таку строчку:/etc/rc.local/etc/static.arp. Тепер сервером буде розсилатися широкомовний запит про локальний IP-адресі, оскільки кожен з них жорстко статично прив'язаний до МАС-адресами - тобто завдання буде виконано.
Зверніть увагу
Вкрай бажано, щоб прив'язка імен користувальницьких хостів до ip-адресою була прописана в/etc/hosts.