Як розвинути абстрактне мислення.

Кожну людину в дитинстві мучили завданнями про те, що у нього є три яблука, два забрали, скільки залишилося, а бідний школяр не міг зрозуміти, де у нього яблука і на якій підставі їх хтось забирає собі. Абстрактне мислення дуже знадобиться в житті, особливо якщо ви вибрали для себе технічну спеціальність, але його необхідно розвивати, тому що з віком завдання стають все складніше.
Інструкція
1
Розвивати абстрактне мислення дитина починає ще в дитинстві, коли заявляє батькам, що хмара - динозавр. Завдання батьків - підтримати фантазії дитини. Будівельний кран - це жираф, і пускай порахує, скільки він бачить жирафів. Крісло - бегемот, а степлер - крокодил. Таким чином ви не тільки розвинете дитині абстрактне мислення, але і заощадите на іграшках. Придумуйте історії, роблячи героїв з підручних засобів. Приміром, для цього відмінно підійде дамська сумочка з її вмістом. Дзеркало може стати озером, зім'ята серветка - білосніжною птахом, монетка - колобком, а гребінець - їжачком.
2
Пограйте з дитиною в таку гру: на аркуші паперу намалюйте довільну карлючку, і пускай дитина придумає, на що це схоже. Можливо, він розгледить там вуха зайця, або палаючий будинок, або кучері принцеси.
3
Вигадайте разом з дитиною життя випадковому перехожому. Ким він працює, куди поспішає, хто його чекає вдома. Розвивайте вашу історію, придивляючись до інших перехожим. Можливо, вони друзі вашого головного героя, або, навпаки, йому належить з ними битися.
4
Одна з улюблених ігор у малюків - театр тіней. Зробіть з пальців фігуру, відкидати тінь на стіну, і нехай дитина вгадає, на яку тварину вона схожа. Розташування пальців для побудови деяких тварин ви можете знайти в інтернеті. Але ж можна придумати і самостійно! Запропонуйте малюкові самому зробити собаку, ширяючу птицю, жирафа, будинок.
5
Запропонуйте дитині знайти спільні ознаки предметів, у яких, на перший погляд, немає нічого спільного. Наприклад, це може бути сонце і яблуко - кругле і жовте, газон і їжачок - трава на газоні схожа на колючки їжака. Це навчить дитину абстрагуватися від конкретного предмета і працювати лише з необхідними йому якостями.
6
Як розвинене абстрактне мислення допомагає вирішувати математичні задачі, так і рішення задач допомагає розвивати абстрактне мислення. Так що нехай ваша дитина все ж представить, що у нього є три яблука.