Як знайти фактичну собівартість.

Розраховуючи фінансові витрати підприємства, необхідно враховувати різні чинники, і одним з базових показників в розрахунках є собівартість (сукупність витрат на виробництво продукту), адже прибуток від продажів знаходиться в прямій залежності від розрахунку собівартості і від заходів, зроблених підприємством для її зниження.
Вам знадобиться
  • - кошторис витрат на виробництво;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Підсумовуйте витрати, понесені підприємством на виготовлення продукції, для розрахунку фактичної собівартості. Скористайтеся кошторисом витрат на виробництво, щоб розписати структуру витрат.
2
Розрахуйте витрати. Підсумуйте витрати на покупку сировини та основних матеріалів, комплектуючих, неминучі витрати на енергію і паливо, витрати на пакувальні матеріали. Розрахунок виробляєте, використовуючи відомі вам ціни придбання, з урахуванням страхових внесків та митних платежів.
3
Визначте, яку суму має виділити підприємство для оплати праці співробітників, підсумувавши кількість окладів, що нараховуються надбавки до заробітної плати, всілякі доплати та премії, а також обов'язкові соціальні відрахування.
4
Розрахуйте витрати на впровадження та вдосконалення нових технологій, що сприяють процесу виробництва, а також можливі витрати на підвищення рівня кваліфікації фахівців.
5
Прорахуйте витрати на експлуатацію та модернізацію використовуваного устаткування, витрати на підтримку діяльності підприємства, витрати на безпеку і підтримання екологічних норм.
6
Врахуйте також усі інші витрати, зокрема, втрати від списання шлюбу, виробничі витрати.
7
Підсумуйте всі вищенаведені витрати для розрахунку фактичної собівартості виробленої продукції.
Зверніть увагу
Розраховуйте собівартість виробів, вироблених за індивідуальним замовленням, тільки з виконання повного обсягу робіт, оскільки до цього моменту всі виділяються кошти визначаються як витрати на незавершене виробництво.
Корисна порада
Працюючи з дрібносерійної продукцією, розраховуйте фактичну собівартість, використовуючи середні показники витрат по продукції даного типу за розрахунковий період.