Як розвинути увагу і концентрацію.

Кожна людина володіє індивідуальним рівнем розвитку уваги і концентрації. Якщо у нього ці здібності розвинені добре, то проблеми йдуть з його життя, більшість планів успішно реалізується. Але якщо не концентрувати увагу, коли ви думаєте чи що-небудь робите, отримати бажаний результат неможливо.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, принтер, папір, ручка.
Інструкція
1
Налаштуйтеся на заняття з розвитку концентрації. Відводите на них 15 хвилин в день. Ніщо не повинно вас відволікати. Фоном може бути приємна музика і аромат трав. Переважно проводити заняття вранці, після підбадьорливого душу, але перед сніданком. Можна випити води, соку, чаю або кави.
2
Вмотивуйте себе тим, який ефект від цих вправ ви отримаєте. Вони розвивають увагу і приховані можливості вашого мозку, збільшують зв'язок з підсвідомістю, сприяють розвитку інтуїції, ясновидіння і телепатичних здібностей і т.д.
3
Освойте найпростіше вправу. Об'єктом вправи є звичайна точка на білому аркуші паперу. Після того, як ви навчитеся концентруватися на ній, ви зможете перейти до більш складних практикам.
4
Створіть у програмі Paint або Word звичайний документ. У центрі розташуйте точку діаметром 5 мм. Якщо вам не подобається чорний колір, вживете нейтральні спокійні кольори блакитний і зеленої гами. Роздрукуйте файл у форматі А4. Можете не використовувати можливості комп'ютера і намалювати крапку вручну. Ваша поза - зручне положення сидячи, із збереженням правильної постави, шия і голова повинні бути розслаблені. Закріпіть аркуш паперу таким чином, щоб точка «дивилася» вам в міжбрів'ї.
5
Дивіться прямо на точку, сидячи на відстані витягнутої руки від закріпленого листа. Повністю розчиніться в цій точці. Думайте тільки про неї. Споглядайте її, не перемикаючись на інші об'єкти. Якщо вам захочеться моргати, злегка прикрийте очі, але не припиняйте вправу. Якщо потечуть сльози, закрийте очі і розслабтеся. Не лякайтеся їх, тому вони свідчать про сприятливий процесі в органах зору. У своїй свідомості уявляйте точку. Повторіть спробу після зникнення напруги.
6
Закріплюйте цю практику щодня своїми діями. Чим би ви не займалися, робіть це усвідомлено. Концентруйтеся на тому, що ви робите. Якщо читаєте, не дивіться телевізор. Якщо розмовляєте, не пийте чай і не відповідайте одночасно всім, перебуваючи в інтернеті. Все це розсіює необхідну увагу і концентрацію. Слідуючи цьому правилу день у день, ви станете більш усвідомлено ставитися до свого життя, що обов'язково приведе вас до успіху.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=W5tss6js8AU
Увага і концентрація - це два важливі чинники, які мають величезний вплив на процес запам'ятовування інформації. Але далеко не кожна людина може похвалитися тим, що він може довгий час концентруватися на певному предметі. Існує досить багато дублюються вправ на концентрацію , але найбільш дієвими вважаються наступні.
Інструкція
1
Робочі цікли.Виполняя різноманітні роботи, заощаджуйте свою увагу, розділивши процедуру на певні цикли. Наприклад, ви можете скористатися даним методом в процесі миття посуду. Взявши в руку тарілку, скажіть собі «Старт» і починайте мити її, при цьому приділяючи цьому стільки уваги, ніби ви робите надзвичайно складну хірургічну операцію. Закінчивши, покладіть тарілку на сушилку і скажіть собі «Стоп». Перейшовши до наступного предмету, продовжуйте вправу.
2
Уявні перериви.Положіте перед собою будь-яку невелику річ, наприклад, ластик, монетку або папірець. Протягом п'яти хвилин намагайтеся сконцентруватися на даному предметі. Як тільки вашу увагу переключиться на іншу річ, плавно поверніть його назад. Порахуйте, скільки разів за певний проміжок часу вашу увагу вчинила такі скачки.
3
Мозкові імпульси.Возьміте в руку олівець і підготуйте листок паперу. Потім починайте повільно вести олівцем по папері, при цьому сконцентруйте увагу на тому місці, де кінчик олівця малює лінію. Кожен раз, коли вашу увагу перескочить на інший предмет, намалюйте мозкової імпульс (відзначте його як сплеск на лінії). Дійшовши до кінця паперу, починайте заново. Перевірте, скільки часу ви можете вести пряму лінію.
4
Центр вселенной.Когда вам буде нічим зайнятися, подивіться навколо і виберіть будь-який об'єкт, наприклад, точку на стелі, візерунок на стіні. Протягом п'яти хвилин сфокусуйте свою увагу на ньому, забувши про навколишній світ. Нехай на ці п'ять хвилин даний об'єкт стане для вас центром всесвіту. Навіть якщо вам захочеться відволіктися на щось інше, продовжуйте утримувати увагу. Тільки коли час вправи закінчиться, струсніться і озирніться по сторонах.
5
Подсчет.Еслі ви читаєте нудну книгу і бачите, що ваша увага починає відволікатися, то спробуйте скористатися наступним прийомом: поставте галочку навпроти того місця, де ви відволіклися. Поверніться до читання і дійдіть до кінця сторінки. Подумки повторіть весь матеріал, який ви прочитали. Якщо ви не зможете зробити це, то необхідно прочитати сторінку заново. З часом ви помітите, що кількість позначок суттєво зменшилася, а ваше концентрація покращилася.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=W5tss6js8AU