Як дізнатися кількість оперативної пам'яті. програма для визначення типу пам'яті і вільних слотів.

Для прискорення роботи комп'ютера рекомендують вдаватися до найбільш простим методам заміни його обладнання. Звичайно мова йде про зміну центрального процесора або додаванні оперативної пам'яті.
Вам знадобиться
  • - Speccy.
Інструкція
1
Зупиніть свій вибір на другому варіанті, тому здійснити його досить просто навіть недосвідченому користувачу. Для початку встановіть програму Speccy. Вона допоможе вам визначити тип і кількість встановлених планок оперативної пам'яті.
2
Скачайте цю програму з сайту http://www.piriform.com/speccy, вибравши ту версію, яка підходить до вашої операційної системи. Встановіть Speccy і запустіть цю програму. Після завершення її завантаження перейдіть до меню «Оперативна пам'ять».
3
Вивчіть перші два пункти відкрився меню: «Слоти пам'яті» та «Пам'ять». У першому пункті міститься інформація про кількість зайнятих і доступних роз'ємів для підключення оперативної пам'яті.
4
У другому пункті для вас важливі такі параметри: Тип - DDR2; Обсяг - 3072 Мбайт; Канали - Два; Частота DRAM 550.0 МГц.Ето означає, що до материнської плати вашого комп'ютери підключені 2 або 3 планки оперативної пам'яті типу DDR2 , загальний обсяг яких дорівнює 3072 Мбайт, а їх середня тактова частота - 550 МГц.
5
Тепер прочитайте інструкцію до вашої материнської плати. Щоб отримати детальну інформацію про цей пристрій, відвідайте офіційний сайт його виробника. З'ясуйте максимальний обсяг ОЗУ, з яким працює даний пристрій.
6
Виходячи з отриманих відомостей про максимальний обсяг та кількість вільних слотів, придбайте одну або кілька планок оперативної пам'яті. Врахуйте, що загальна тактова частота планок ОЗУ буде прирівнюватися до частоті найслабшою планки. Тобто не варто купувати дорогу плату з частотою 1300 МГц і підключати її спільно з планкою, що підтримує тільки 600 МГц.
7
Відкрийте кришку системного блоку і підключіть нові планки оперативної пам'яті. Природно, в тому випадку, якщо материнська плата підтримує роботу ОЗУ в двоканальному режимі, краще встановлювати однакові планки пам'яті в парні слоти.
Напевно, кожен користувач персонального комп'ютера здогадується про те, що чим більше оперативної пам'яті буде встановлено на комп'ютері, тим краще він буде працювати. На жаль, ОС здатні підтримувати тільки обмежена її кількість.

Що таке оперативна пам'ять?

Оперативна пам'ять є одним з найбільш важливих компонентів персонального комп'ютера. Від її кількості залежить швидкодія ПК, а також швидкість обробки різних запитів центральним процесором. Якщо оперативної пам'яті стає занадто мало, то частково вирішити проблему може віртуальна пам'ять.

Максимально підтримуваний об'єм оперативної пам'яті

При виборі та купівлі певної кількості оперативної пам'яті користувачеві варто враховувати її максимальна кількість, яку здатна підтримувати операційна система і материнська плата . Зазвичай проблема полягає саме в ОС. Наприклад, Windows XP підтримує тільки до 4 гігабайт оперативної пам'яті (за умови, що встановлена 32-х розрядна версія). У тому випадку якщо її буде більше, то ОС просто не буде її зчитувати, відповідно, інша її частина не буде використовуватися. Що стосується 64-х розрядних версій, то вони здатні підтримувати до 128 Гб оперативної пам'яті. На жаль, кількість максимально підтримуваної обмежується ще й версією операційної системи, а не тільки її разрядностью.Кроме того, невелика частина оперативної пам'яті витрачається ще й на використовувані пристрої. Тобто якщо у користувача встановлена 32-х розрядна операційна система Windows XP і 4 гігабайти оперативної пам'яті, то приблизно 400-500 Мб буде йти на забезпечення працездатності іншим устройствам.Что стосується сучасних операційних систем сімейства Windows, то вони здатні працювати при наявності 192 гігабайт оперативної пам'яті, а Windows Server 2008 підтримує до 2 терабайт. Подібне розширення стало можливо завдяки використанню віртуального адресного простору. Кожен користувач персонального комп'ютера може більш детально ознайомитися з максимально підтримуваним кількістю оперативної пам'яті кожної версії ОС Windows на їх офіційному сайті. В цілому, для хорошої працездатності персонального комп'ютера сьогодні потрібно не менше 4 гігабайт оперативної пам'яті (за умови якщо комп'ютер буде використовуватися в якості своєрідної мультимедійної станції). Якщо на персональному комп'ютері будуть виконуватися тільки офісні завдання і використовуватися тільки офісні додатки, то цілком вистачить 1-2 гігабайт оперативної пам'яті. Звичайно, якщо користувач буде використовувати ПК як для ігор, так і для офісних додатків, то кількість оперативної пам'яті краще довести до можливого максимуму.