Як поліпшити систему опалення на ВАЗ. Як поліпшити опалювальна система лади калини.

Недостатня циркуляція рідини в системі опалення автомобілів ВАЗ знижує ефективність роботи обігрівача приблизно на 40%. Невелике доопрацювання системи опалення ВАЗ може істотно поліпшити роботу грубки і забезпечити потік гарячого повітря в салон при будь-якій температурі навколишнього повітря.
Вам знадобиться
  • - додатковий електронасос;
  • - додаткові S-образні шланги;
  • - нормально розімкнуте реле.
Інструкція
1
Знайдіть штатні шпильки кріплення котушки запалювання на задній стінці полки акумулятора. На ці шпильки встановіть додатковий електронасос від «ГАЗелі» так, щоб електродвигун насоса опинився внизу. Злийте охолоджуючу рідину з блоку двигуна.
2
З випускного патрубка головки блоку циліндрів зніміть трубопровід, який відповідає за підведення охолоджуючої рідини до опалювачі, і підключіть його до горизонтального патрубка встановленого електронасоса. Довжина шланга підведення рідини дозволяє це зробити.
3
Візьміть два S-образних шланга, що з'єднують кран і радіатор грубки в системі опалення ВАЗ-2108. З цих двох шлангів складіть один і підключіть його одним кінцем до вертикального патрубку встановленого електронасоса. Інший кінець получившегося шланга підключіть до голівки блоку замість раніше знятого штатного шланга.
4
Візьміть реле з нормально роз'єднаними контактами (наприклад, реле стартера ВАЗ-2105 або ВАЗ-2108) разом з кронштейном його кріплення. Контакти №30 і №86 замкніть перемичкою. На передньому щитку моторного відсіку знайдіть клапан рециркуляції з двома відповідними до нього шлангами.
5
Від цього клапана від'єднайте 2 дроти: один білий (синій), другий жовтий з синьою смугою. Перший провід підключіть до реле, до клеми №85. Другий провід з'єднайте з проводом раніше встановленого електронасоса. Залийте охолоджуючу рідину в двигун.
6
Як варіант, можна підключити додатковий електронасос чи не до клапану рециркуляції, а безпосередньо до електровентилятором обігрівача. Незалежно від обраного варіанту виконання, дана схема забезпечить високу температуру в салоні при будь-яких оборотах двигуна. Температурний режим двигуна не змінюється. Підвищену температуру виходить з дефлекторів повітря скла витримують.