Як дізнатися сокет.

Якщо ви хочете придбати для вашого комп'ютера новий, більш потужний процесор, вам необхідно знати деякі характеристики системної плати і процесора, по яких і слід орієнтуватися при покупці нового процесора. Вам потрібно обов'язково знати сокет, яким оснащена ваша материнська плата. Сокет - це інтерфейс підключення процесора до системної плати. Якщо ви придбаєте процесор, який не підходить до вашого сокету, ви просто не зможете його встановити.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - утиліта CPU-Z;
  • - програма AIDA64.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб дізнатися, яким саме сокетом володіє ваша системна плата - подивитися в документації до вашої системної платі. Якщо ж у вас немає такої документації, при покупці комп'ютера вам її не видали або вона просто загубилася, є й інші способи визначити сокет.
2
Детальну інформацію про характеристики материнської плати можна отримати за допомогою спеціальних програм. Найпростішою з таких програм є утиліта CPU-Z. Скачайте і встановіть її. Запустіть програму. Відразу після запуску в першому ж вікні відшукайте рядок Package. Значення, яке буде написано в цьому рядку, і є версія сокета, яким оснащена ваша материнська плата.
3
Більш детальну інформацію можна отримати за допомогою програми AIDA64. Вона не тільки допоможе дізнатися версію сокет, а й подивитися моделі процесорів, які підійдуть до сокета. Скачайте програму з інтернету. Можна завантажити безкоштовну обмежену версію або оплатити ліцензію.
4
Запустіть програму. Зачекайте кілька секунд, поки завершиться процес сканування системи. Після її запуску в правому вікні виберіть компонент «Системна плата». У вікні також виберіть «Системна плата». Далі знайдіть розділ «Фізична інформація про системну плату». У цьому розділі знайдіть рядок «Число гнізд для центрального процесора». Перша цифра в цьому рядку - це безпосередньо число гнізд, далі після неї - інформація про сокеті.
5
Самий нижній розділ в цьому вікні називається «Виробник системної плати. У цьому розділі є посилання на сторінку про вашої материнської плати. Якщо пройти по цій посилання, можна подивитися інформацію про процесори, які вона підтримує. Для цього просто двічі клацніть по посиланню, і сторінка відкриється у вікні вашого інтернет-браузера. Також є посилання на оновлення биос і драйвера материнської плати.