Як пов'язати черепашку.

«Ракушкою» називають візерунок з петлі-основи і групи стовпчиків з накидом. Вони віялоподібно розпускаються, утворюючи красиве полотно або обробку готового виробу. При цьому ряди заповнюються швидко, а однотипність елементів не вимагає копіткого вивчення хитромудрих схем. В інструкціях з в'язання ви можете зустріти безліч варіацій «черепашки». Щоб справитися з ним, досить освоїти основні принципи роботи.
Вам знадобиться
  • - гачок;
  • - вовняна або бавовняна нитка.
Інструкція
1
Виконайте ланцюг повітряних петель, коректуючи її довжину згідно викрійці майбутнього виробу. Витягнувши поворотну петлю, приступайте до в'язання «черепашки».
2
Зробіть один накид, відрахувавши від петлі повороту ще три нитяні дужки. Простягніть накинуту петлю в четверте за рахунком ланка повітряної ланцюжка (це основна петля).
3
Візьміть робочу нитку і протягніть її крізь утворену петельку рухом до себе. На гачку має з'явитися вже три петлі.
4
Знову схопите нитку і витягніть її спочатку через першу пару петельок (лежачих на стрижні гачка), потім через другу. Залишиться єдина петля, яка в посібниках з в'язання називається «провідною».
5
Введіть гачок в основну петлю і один за одним зробіть кілька однакових стовпчиків. Їх може бути від трьох до дев'яти (і навіть більше) - все залежить від основного візерунка і товщини робочої нитки. Класичною «черепашкою» вважається група з п'яти-семи стовпчиків без накиду.
6
Наступні після першої «черепашки» три вільні петлі пропустіть і введіть гачок у четверту дужку. Зробіть один простий стовпчик без накиду: робоча нитка протягується через дві петельки - провідну і вив'язати з ланки ланцюжка. Цей елемент візерунка називається «снопики».
7
Відрахуйте ще три петлі, потім виконайте накид і введіть гачок у четверту за рахунком дужку. Це основа для наступного «віяла». Далі потрібно в'язати «черепашки» за зразком до кінця ряду.
8
Виконайте перехід на другий ряд: три повітряні петлі, потім роботу переверніть.
9
вивяжіте три стовпчики з накидом і введіть гачок в центр найближчій «черепашки». Далі йде «снопик», накид, основна петля з проміжку між двома «віялами» нижнього ряду. Вив'язувати наступний елемент візерунка і продовжуйте таким чином ряд до кінця.
Корисна порада
Щоб «черепашка» красиво розпустилася, що не стягуючись, між елементами візерунка залишають достатній вільний простір. Чим більше стовпчиків з накидами міститься в одному «віялі», тим більшу відстань має бути пропущено між сусідніми основними петлями.
При в'язанні шалі, сукні або навіть сумочки можуть використовуватися багато візерунки, схеми яких зараз дуже просто дістати. Досить часто при такому в'язанні використовується нескладний у виконанні візерунок «черепашка», який можна виконати як спицями, так і гачком.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - гачок № 4-4,5 (розмір гачка краще вибирати по товщині пряжі);
  • - ножиці.
Інструкція
1
Крючком наберіть необхідну кількість повітряних петель і, якщо потрібно, додайте ще кілька, щоб число петель було кратно шести - для рапорту. Виконайте 2 повітряні петлі підйому і зв'яжіть в третю вийшла ланцюжка п'ять стовпчиків з двома накидами. Зробіть ще 2 повітряні і один стовпчик з двома накидами в ту ж петлю, що й попередні п'ять стовпчиків.
2
Відступите п'ять повітряних петель ланцюжка і в шосту також зв'яжіть 5 стовпчиків з двома накидами. За такою схемою пров'яжіть ряд до кінця, поки не залишиться три повітряні петлі. Пропустіть дві і зв'яжіть в останню один стовпчик з двома накидами.
3
Зробіть три повітряні петлі підйому і зв'яжіть п'ять стовпчиків з двома накидами через повітряні петлі першого ряду (дві петлі, пов'язані між одним і п'ятьма стовпчиками). Далі дві повітряні петлі і стовпчик з двома накидами в ті ж петлі попереднього ряду. На одному раппорте у вас повинна виходити одна «ракушка».
4
Далі в'яжіть ряд з цього механізму, тобто наступні 5 стовпчиків з двома накидами ви в'яжете через повітряні петлі другий «черепашки» попереднього ряду і так до кінця. Зверніть увагу, що тільки в першому ряду робляться дві петлі підйому, а в подальших рядах бажано робити по три.
Зверніть увагу
При в'язанні полотно може розтягуватися і втрачати форму. Щоб такого не трапилося, коли будете в'язати останній стовпчик кожного ряду, вводите гачок через дві нитки петлі стовпчика попереднього ряду. Це не дасть в'язання занадто розтягуватися.
Корисна порада
Щоб візерунок досить добре проглядався, контролюйте щільність в'язання. А щоб в кінці першого ряду не виявилося, що кілька петель зайві, перед початком в'язання ретельно розрахуйте необхідну кількість петель. Зазвичай петлі набирають кратно раппорту - тобто у візерунку «черепашка» це 6 петель.