Як очистити непотрібні файли.

Жорсткий диск комп'ютера часто забитий непотрібними і невідомими нам файлами, від вантажу яких потрібно позбавлятися. Шукати і видаляти файли по одному незручно, та й операційну систему можна пошкодити, ненавмисно видаливши системний файл. Зі статті Ви дізнаєтеся, як очистити непотрібні файли, не пошкодивши комп'ютер.
Інструкція
1
Найпростіше рішення - установка спеціалізованої програми для очищення жорсткого диска від тимчасових і застарілих файлів. Популярна програма "CCleaner" може виконати це завдання. Також існує ряд схожих, але менш потужних програмних продуктів: "Ragcleaner", "nCleaner", "BeClean", інші. Особливо варто відзначити пакет програм "TuneUp Utilities" .Ці програми дозволяють видаляти файли-дублі, тимчасові файли, файли, які не використовувалися операційною системою тривалий термін, дистрибутиви оновлень, порожні файли, файли, що не мають виконавчого ярлика. Також такі програми вміють чистити кеш браузерів, історію перегляду сайтів і їх тимчасові файли - картинки, флеш-відео, сторінки з текстом і т.п.
2
Як ще можна очистити непотрібні файли? Спробуйте попрацювати вручну. Зайдіть в «Пуск» - «Панель управління» - «Установка та видалення програм». Видаліть старі програми, якими Ви не користуєтеся вже тривалий час, а також невідомі Вам доповнення до програм. Зайдіть в «Мій комп'ютер", правою кнопкою миші по жорсткому диску "C" і виберіть "Властивості", після чого натисніть кнопку «Очищення диска», розташовану поруч з діаграмою вінчестера. Поставте галочки у всіх пунктів і натисніть "ОК".
3
Також очистити непотрібні файли допомагає дефрагментация - процес перебудови кластерів жорсткого диска. Триває вона досить довго, до 6-8 годин, тому будьте готові не вимикати комп'ютер до закінчення процесу. Щоб остаточно видалити тимчасові файли, зайдіть на диск "C" і знайдіть папку "Temp", щоб очистити її вміст. Така ж папка є в каталозі "C:/Windows", очистити можна і її. Іноді перевіряйте ці папки, т.к. після оновлень Windows там часто з'являються нові більше не потрібні системі файли.
Зверніть увагу
Віддалені помилково системні файли можна відновити через сервіс «Відновлення системи». Зверніть увагу, що цей сервіс може бути відключений за замовчуванням, і тоді видалені файли неможливо буде повернути.