Як виготовити акустичну систему. саморобний корпус колонки.

Саморобна акустична система, якщо її якісно виготовити, буде звучати не гірше фабричної, а обійдеться значно дешевше. Єдиним її недоліком в порівнянні з покупної буде порівняльна громіздкість.
Інструкція
1
Розміри ящика для саморобної акустичної системи виберіть довільні, довжина кожної з його сторін може становити від 250 до 400 міліметрів. Але якщо виготовляються дві однакові колонки, то і габарити у них повинні бути однаковими.
2
За допомогою електролобзика виріжте шість дощок. При ширині ящика, рівної Ш; висоті, рівній В; глибині, рівній Г і товщині стінок, рівної Т, дошки повинні мати такі розміри: - дно і верхня кришка - ШхГ; - бічні стінки - (В-2Т) хГ; - задня стінка - (В-2Т) х (Ш-2Т ); - передня стінка - аналогічно задньої, мінус невеликий запас з кожної зі сторін для відкривання.
3
Використовуючи шуруповерт і саморізи, зберіть ящик, але передню стінку поки не встановлюйте.
4
Візьміть дві рояльних петлі. З їх допомогою закріпіть передню стінку спереду, аналогічно дверцятах тумбочки, щоб вона могла відкриватися назовні. Для запобігання її відкривання всередину і поломки петель встановіть обмежувач. Для фіксації передньої стінки в закритому положенні використовуйте клямку. Фіксуватися вона повинна туго, що не хитаючись.
5
Візьміть овальну динамічну головку розмірами приблизно 100х200 мм. Перемалюйте її овал на середину передньої стінки. У межах цього овалу просвердлите в передній стінці близько двадцяти довільно розташованих отвори діаметром близько 5 мм.
6
Припаяйте до динамічної голівці дроти. Якщо вона використовується старого типу, що не забезпечена пилозахисним ковпачком, відразу після цього загорніть її в тканину. Просвердлите в передній стінці чотири кріпильних отвори і закріпіть головку на передній стінці. У разі якщо пилозахисний ковпачок є, просто розмістіть прокладку з тканини між дифузором і передньою стінкою, але цілком голівки не завертайте.
7
Просвердлите в задній стінці кілька десятих отворів діаметром близько 5 мм. До дну ящика приробити чотири ніжки.
8
Підключіть дроти до підсилювача потужністю не більше 3 Вт, розрахованому на той же опір навантаження, що і головка.
Акустична колонка, якісно виготовлена своїми руками, зазвучить не гірше готовою. А дизайн вона може мати унікальний і неповторний, такий, який подобається особисто вам.
Вам знадобиться
 • - деревно-волокниста плита;
 • - електролобзик;
 • - самоклеюча плівка;
 • - фанера;
 • - шуруповерт, свердла і саморізи;
 • - динамічні головки;
 • - кросовер;
 • - паяльник;
 • - дроти;
 • - клей;
 • - акустично прозора тканина;
 • - клеммник.
Інструкція
1
Виріжте з деревинно-волокнистої плити стінки і зберіть з них саморізами ящик такого об'єму, щоб в нього помістилися динамічні головки Можна зробити і більш великий ящик, тоді будуть краще звучати баси. Задню стінку виріжте з більш тонкої фанери. У передній стінці виріжте отвори під динамічну головку (або декілька головок, якщо система багатосмугова), а в задній просвердлите декілька отворів невеликого діаметра, а також виріжте прямокутний отвір під клеммник. Якщо гучномовець буде настінним, виріжте кріпильний отвір у формі «градусника». «Шарик» «градусника» повинен мати більший діаметр, ніж капелюшок кріпильного самореза на стіні, а «стовпчик» - менший.
2
Усередині ящика встановіть в призначене для неї отвір динамічну головку. Потужність, на яку вона розрахована, повинна перевищувати вихідну потужність підсилювача. Закріпіть її чотирма саморізами такої довжини, щоб вони не просвердлили стінку наскрізь. Якщо ви виготовляєте багатосмужну колонку, закріпіть все головки для різних частот. Кросовер при його наявності прикріпіть до бічної стінки. Заклейте передню стінку зовні акустично прозорою тканиною, стежачи, щоб клей не потрапляв на дифузори головок. Дайте клею висохнути.
3
На задній стінці зміцните клеммник зажимами назовні. Приєднайте його до динамічної голівці проводами такої довжини, щоб задню стінку можна було вільно знімати. У багатосмуговій колонці підключіть всі головки до кросоверу згідно інструкції до нього, а сам кросовер - до клемника. Закріпіть задню стінку. Бічні стінки оклейте плівкою, що самоклеїться.
4
Якщо підсилювач стереофонічний, виготовте другу таку ж колонку. Тільки тепер підключіть підсилювач. Послухайте, як звучать виготовлені вами акустичні системи. При бажанні підвісьте їх на стіну.
Зверніть увагу
Усі підключення виробляєте при знеструмленій аппаратуре.Крепежние елементи на стіні повинні витримувати прикладене до них навантаження.