Як полагодити бачок унітазу. тече бачок унітазу Як ремонтувати.

Якщо у вас підвищений витрата води за лічильником, присутній постійний шум у ванній, скаржаться сусіди на появу мокрих плям на стелі, значить, прийшов час перевірити бачок унітазу. Звичайно, ламатися там особливо нічому. Його схема дуже проста і примітивна, проте скільки проблем можна вирішити, зробивши простий ремонт або ревізію бачка унітазу.
Інструкція
1
Прочистіть підведення води в бачок унітазу. Це слід робити тоді, коли вода не надходить у нього. При цьому може бути забитий запірний клапан або шланг підведення води. Якщо ж вода тече, а бачок унітазу не наповнюю, то перевірте клапан або поплавок. Останній може бути перекошений. Обережно встановіть їх в правильне положення. При будь-якої конструкції бачка унітазу принцип у нього залишається завжди один. Його суть полягає в тому, що при натисканні на зливний клапан або важіль, груша, що закриває зливний отвір, піднімається, і відбувається злив. За наповнюваністю і регулюванням рівня води в бачку «стежить» поплавок, який піднімаючись, перекриває її в певний момент запірним клапаном або, опускаючись, відкриває.
2
Прочистіть підведення води в бачок унітазу. Це слід робити тоді, коли вода не надходить у нього. При цьому може бути забитий запірний клапан або шланг підведення води. Якщо ж вода тече, а бачок унітазу не наповнюю, то перевірте клапан або поплавок. Останній може бути перекошений. Обережно встановіть їх в правильне положення.
3
Замініть запірний механізм, гумові ущільнювачі й гумові прокладки. Це є найбільш поширеною несправністю зливного бачка унітазу, поступово вони зношуються і пропускають воду. В результаті чого може бути перелив води через край, бо запірний клапан не в змозі тримати тиск води. Замініть запірний клапан. Також можна замінити його разом з поплавковим механізмом. Перед ремонтом не забудьте перекрити воду в стояку. Демонтуйте запірний клапан і сходіть в магазин сантехніки. Підберіть необхідну вашому бачка унітазу модель. Установку зробіть аналогічно тому, як знімали запірний клапан.
4
Замініть зливний механізм і ущільнювальні прокладки в тому випадку, коли вода тече в самому унітазі. Дана проблема вважається поширеною. За рахунок неї на унітазі з'являються іржаві патьоки. Для ремонту перекрийте воду. Обкрутити кріпильні болти до унітазу. Замініть прокладку ущільнювача між поплавковим механізмом і бачком.
5
Прикріпіть глушник до поплавковому клапану (гнучку пластмасову трубку) в тому випадку, коли зливний бачок наповнюється з шумом. Глушник встановіть вертикально вище рівня води в бачку на вході в поплавковий клапан. Нижня частина глушника буде занурена у воду, за рахунок чого водний потік почне надходити в бачок нижче її рівня. Це дасть можливість уникнути гучного падіння води і позбавить від додаткового шумового ефекту від поплавка. Можна також встановити стабілізуючий поплавковий клапан в тому випадку, коли глушник не допомагає.
Як стверджує статистика, людина в середньому відвідує туалет 2500 разів в році. Тому не дивно, що така річ, як бачок унітазу, може несподівано поламатися. І як завжди, відбувається це в самий невідповідний момент. Не варто відразу впадати в паніку або викликати сантехніка, спробуйте спочатку відремонтувати бачок унітазу власними силами.
Інструкція
1
Для початку загляньте в зливний бачок. Піднявши кришку, ознайомтеся з його пристроєм. Під водою, на самому дні, знаходиться заглушка, яка відкриває доступ води при зливі в унітаз. Злийте воду і подивіться, як працює цей клапан. Можливо, що проблема саме в ньому.
2
Перевірте, чи повністю закритий клапан. Якщо заглушка закриває клапан не повністю, то з'ясуєте, що заважає цьому. Стрижень або ланцюг, які витягають заглушку, можуть бути зігнуті, перекручені або зачеплені за що-небудь. Сама заглушка, яка може бути виконана у вигляді кульки, можливо пошкоджена або зруйнована корозією. Це, як правило, перешкоджає повної герметизації. В даному випадку деталь вимагає заміни.
3
Буває так, що клапан повністю закривається, проте вода все одно продовжує текти. У цьому випадку необхідно знизити рівень поплавка. Як правило, поплавок зроблений з пластмаси у вигляді закритої ємності. Він рухається вгору і вниз разом з рівнем води в бачку. Знайдіть свій поплавок. Справа в тому, що знизивши рівень поплавця, ви знизите рівень води в бачку, і вона не буде підніматися вище запобіжного механізму. Врахуйте, що якщо рівень води в трубі занадто високий, то вода переливається через трубу в унітаз.
4
Як знизити рівень поплавця? Якщо поплавець виконаний у вигляді ємності, то стисніть металеву штангу (він прикріплений до неї), опустивши її вниз таким чином, щоб вона була нижче рівня води. Якщо поплавець виконаний у вигляді кульки, то затягніть гвинт, розташований на кінці штанги або зігніть штангу вниз.
5
Проведіть пробний слив, випробувавши новий рівень води. Якщо раніше він піднімається вище переливної труби, то зменшите його небагато, якщо ж опускається дуже низько, то піднімайте поплавок до тих пір, поки рівень не буде оптимальним. Врахуйте, що оптимальний рівень води в зливному бачку повинен бути на 2-3 сантиметри нижче краю переливної труби.
Зверніть увагу
Перш ніж міняти пошкоджені деталі, не забудьте перекрити доступ води в стояку.