Як подивитися потужність блоку живлення.

При покупці комп'ютерної техніки дуже важливо звертати увагу на таку характеристику, як потужність блоку живлення. Саме вона забезпечує постійну роботу техніки. При цьому бажано враховувати і те, що потужність повинна бути досить високою.
Вам знадобиться
  • - інтернет;
  • - комп'ютер.
Інструкція
1
Щоб дізнатися яка потужність блоку живлення, розгляньте спеціальну наклейку, яка є на кожному новому блоці. Вивчайте, що для комп'ютера з потужною «начинкою» необхідний і досить потужний блок живлення.
2
Для визначення потрібної потужності є різні сервіси, на яких можна дізнатися необхідну інформацію онлайн. Наприклад, зайдіть на сайт компанії ASUS (http://ru.asus.com/) і заповніть там необхідну форму. Після цього програма визначить необхідне значення потужності блоку живлення, керуючись максимумом споживаної потужності компонентів комп'ютера.
3
Щоб подивитися необхідну потужність, ви також можете зайти на сторінку сервісу. Увійдіть в поле Motheboard, виберіть пункт Desktop (при використанні домашньої системи) або Server (при тестуванні сервера). У полі CPU потрібно вказати всі параметри виробника процесора вашого комп'ютера. При цьому виробник ядра вказується в пункті «Виберіть Vendor», сімейство процесора - в CPU Type, його модель вкажіть у полі «Виберіть CPU».
4
Далі в поле VGA Card ви повинні відзначити значення для відеокарти комп'ютера. У пункті «Виберіть VGA» вкажіть модель відеокарти. Щоб дізнатися цю інформацію, натисніть правою клавішею миші на "Мій комп'ютер", далі йдіть по наступному ланцюжку: «Властивості» -> «Диспетчер пристроїв" -> "Відеоадаптери». Після цього в поле Memory Module позначте тип використовуваної у вашому комп'ютері оперативної пам'яті.
5
У пункті Storage Devices ви повинні позначити, скільки є пристроїв для запису і зчитування, які підключені до комп'ютера. Аналогічно в пункті USB кказивайте USB девайси, підключені до комп'ютера. У розділі 1394 потрібно вказати, чи є додаткова плата для захоплення відео. У розділі PCI позначте, які ще є пристрої (Audio and other PCI card, Modem, Network (LAN)).
6
Після закінчення введення даної інформації програма покаже оптимальне значення. Воно не повинно бути нижче того, яке значиться на наклейці вашого блоку живлення. Інакше блок необхідно терміново замінити більш потужним.
Потужність блоку харчування найчастіше потрібна дізнатися лише тоді, коли настає час для покупок нових комплектуючих і треба точно знати - «потягне» встановлений на даний момент блок харчування нове залізо, або доведеться міняти і блок харчування теж.
Інструкція
1
Найпростіший і надійний спосіб дізнатися потужність вашого блоку харчування - це відкрити бічну кришку системного блоку (корпус комп'ютера) і знайти середніх розмірів «коробку », від якої відходить найбільше проводів. Це і буде вашим БП. Розташування блоку в корпусі комп'ютера може змінюватися в залежності від форми і комплектації корпусу, але в основному, БП знаходиться в лівій верхній частині системника. У нижній частині корпусу блоки розташовуються досить рідко і, в основному, - це геймерські моделі корпусів.
2
Зверніть увагу на корпус блоку харчування . Кожен поважаючий себе виробник обов'язково приклеює наклейку з усіма необхідними даними про блок харчування . Часто там вказується не тільки споживана потужність, але і вольтаж тих чи інших вузлів. Іноді не потрібно навіть наклейки і потужність пишуть красивими великими літерами де-небудь збоку на корпусі блоку харчування .
3
Якщо ви не бачите на корпусі свого блоку харчування ніяких розпізнавальних маркувань, то вам, швидше за все, слід викинути такий блок і замінити його на інший, тому відсутність інформації на БП - ознака того, що він був проведений якщо не кустарними методами, то точно на маловідомому заводі з неякісним обладнанням. Але ж від блоку харчування безпосередньо залежить безпека всіх інших компонентів комп'ютера. Найменший перепад напруги - «кустарний» блок виходить з ладу, подаючи згубно висока напруга на материнську плату, що може спричинити за собою вихід з ладу процесора, відеокарти, планок пам'яті і т.д.
4
Подивіться в накладну, яку вам дали при покупці комп'ютера, якщо вам треба дізнатися потужність блоку харчування , а розкривати корпус не можна. Або ж віднесіть системний блок в сервісний центр на діагностику - швидше за все, вони в змозі визначити марку вашого блоку харчування і без розтину корпусу.
5
Не намагайтеся знайти програму, яка могла б вам показати інформацію про потужності вашого БП - таких програм не існує і не може існувати з тієї причини, що у звичайні блоки харчування не встановлюють датчиків, показання яких могла б вважати програма. Виняток становлять лише спеціальні «Оверлокерський» моделі блоків харчування , призначені для подальшого «розгону». У даному випадку програма буде додаватися на диску в коробці з блоком харчування .