Як заряджати автомобільний акумулятор Bosch.

Як і вся продукція німецького концерну Bosch, акумулятори є надійними, технологічними і високоякісними виробами. Заряджати акумулятори Bosch потрібно, дотримуючись підвищену обережність, не допускаючи перегріву електроліту.
Вам знадобиться
  • Зарядний пристрій
Інструкція
1
Якщо акумулятор розряджений, зніміть його і спробуйте зарядити в теплому приміщенні. Попередньо визначте ємність акумулятора Bosch, яка вказується на його корпусі. Якщо він має звичайну конструкцію з кислотним електролітом, то при зарядці налаштуйте на зарядному пристрої струм, який становить не більше однієї десятої від ємності акумулятора. Наприклад, якщо потрібно зарядити акумулятор ємністю 65 ампер-годин, то на зарядному пристрої відрегулюйте струм зарядки не більше 6,5 ампер. При цьому обов'язково стежите за тим, щоб він не перегрівався. Зніміть кришки акумулятора. Якщо електроліт закипить у ньому, то акумулятор може назавжди вийти з ладу. Для повної зарядки акумулятора повинно пройти 10 годин.
2
Особливістю сучасних автомобільних акумуляторів від Bosch є те, що багато з них є гелієвими. Електроліт в банках такого акумулятора знаходиться в згущеному стані. Такі акумулятори є більш екологічно чистими, зручними в обслуговуванні, мають збільшену ємність. Спеціальна система клапанів дозволяє випускати з них зайвий газ. Але при зарядці уникайте перегріву гелю, інакше акумулятор обов'язково вийде з ладу.
3
В герметично закритих гелієвих акумуляторах зарядний струм встановлюється на рівні 2,5% від ємності батареї і довше заряджається. Для акумулятора в 65 ампер-годин величина зарядного струму складе на більш 1,625 ампер, а час зарядки 40 годин. При цьому обов'язково контролюйте температуру в банках акумулятора. Якщо допустити щоб гель перетворитися рідина, акумулятор прийде в непридатність. Тому, якщо немає необхідності в максимально швидкій зарядці, використовуйте якомога менший зарядний струм.
4
Якщо на зарядному пристрої є функція швидкої зарядки, її можна використовувати тільки на акумуляторах з рідким електролітом. Але навіть їх не можна постійно заряджати таким способом, оскільки це скорочує термін служби акумулятора. Для гелієвих акумуляторів такий спосіб зарядки категорично забороняється.
Зверніть увагу
Акумулятори BOSCH випускаються в чотирьох серіях: акумулятори економ класу Bosch S3, Автомобільні акумулятори Bosch S6 AGM Hightec, акумуляторна батарея Bosch S5 Silver Plus і для легкових машин Bosch S4 Silver. Подібний асортимент дозволяє вибрати акумулятор bosch практично на будь-який автомобіль.
Корисна порада
Три нові серії батарей - Bosch S3, S4 Silver і S5 Silver Plus разом складають комплексну програму індивідуальних рішень для кожного транспортного засобу. Ці акумулятори повністю відповідають високим вимогам світової конвеєрної комплектації до основних електричних параметрах: току холодного пуску і потужності АКБ.