Як мити пластинки.

Як би дбайливо ви не ставилися до колекційним пластинках, рано чи пізно настає момент, коли необхідно проводити їх чистку. Цей процес не вимагає спеціальних навичок. Слід просто дотримуватися певних правил.
Вам знадобиться
  • - миючий засіб;
  • - дистильована вода;
  • - м'яка щітка;
  • - пилосос;
  • - фланелева серветка.
Інструкція
1
Врахуйте, що протерши пластинку м'якою щіткою або мітелкою з пір'їн, ви видалите тільки поверхневу пил. А адже основна частина бруду накопичується у вузеньких борозенках, куди більш товста щетина не може потрапити. З часом такий бруд псує голку, погіршується звучання мелодії, з'являються специфічні шуми. А це псує враження від прослуховування улюблених пісень.
2
Пластинки необхідно мити. Для цього підготуйте слабкий розчин. Підігрійте воду до 40 градусів, додайте трохи миючого для посуду, прального порошку або іншого засобу. Головне, щоб до його складу входили поверхнево активні речовини, а також речовини, які зменшують поверхневий натяг води. Адже головне завдання розчину - проникнути в усі канавки. Прослідкуйте, щоб миючий добре розчинилося у воді.
3
Опустіть пластинку в готовий розчин. Дайте полежати хвилин п'ять. Після чого потріть її у воді м'якою чіткої або вельветової ганчірочкою. Рухи виконуйте по колу вздовж борозенок. Переверніть пластинку на інший бік і повторіть операцію.
4
Витягніть пластинку з миючого розчину, тримаючи за краї, обережно струсіть і промийте під струменем холодної води. Намагайтеся обполіскувати довше, щоб по максимуму видалити розчин з борозенок.
5
Залийте в іншій тазик дистильовану воду і обполосніть в ній пластинку. Знову добре струсіть, намагаючись видалити зайві краплі.
6
Платівку необхідно висушити. Обв'яжіть шланг пилососа м'якою сухою фланелевою ганчірочкою. Посередині зробіть невеликий отвір. Увімкніть пилосос і, злегка торкаючись пластинки, проводите по її окружності. Така сушка дає можливість видалити зайву вологу і, по можливості, витягнути розмокший сміття, який залишився в борозенках.
7
Поставте платівку у вертикальне положення, щоб вона остаточно висохла. За те, що наклейка набухла, і з'явилися плями, переживати не варто: після остаточного сушіння все стане на колишнє місце.
8
Ні в якому разі не ставте вологу пластинку на програвання. Це остаточно її зіпсує.