Як знайти зміна імпульсу.

Імпульсом тіла називають добуток маси тіла на його швидкість. Щоб знайти вимір цієї величини дізнайтеся, як змінилися маса і швидкість тіла після взаємодії його з іншим тілом. Зміна імпульсу тіла можна знайти, використовуючи один з видів запису другого закону Ньютона.
Вам знадобиться
  • Ваги, радар, динамометр
Інструкція
1
Знайдіть масу рухомого тіла і виміряйте швидкість його руху. Після його взаємодії з іншим тілом, у досліджуваного тіла зміниться швидкість. В цьому випадку від кінцевої швидкості (після взаємодії) відніміть початкову швидкість і помножте різницю на масу тіла? P = m? (V2-v1). Миттєву швидкість виміряйте радаром, масу тіла - вагами. Якщо після взаємодії тіло почало рухатися в сторону, протилежну тій, коду рухалося до взаємодії, то кінцева швидкість буде негативною. Якщо зміна імпульсу позитивне - він виріс, якщо від'ємне - зменшився.
2
Оскільки причиною зміни швидкості будь-якого тіла є сила, то вона ж і є причиною зміни імпульсу. Щоб розрахувати зміна імпульсу будь-якого тіла, досить знайти імпульс сили, що діяла на дане тіло протягом деякого часу. За допомогою динамометра виміряйте силу, яка змушує тіло змінювати швидкість, надаючи йому прискорення. Одночасно за допомогою секундоміра виміряйте час, який ця сила діяла на тіло. Якщо сила змушує тіло рухатися швидше, то вважайте її позитивною, якщо ж гальмує його рух - вважайте її негативною. Імпульс сили, рівний зміні імпульсу буде дорівнює добутку сили на час її дії? P = F t.
3
Якщо при взаємодії тіл на них не діють ніякі зовнішні сили, то за законом збереження імпульсу, сума імпульсів тіл до і після взаємодії залишається однаковою, не дивлячись на те, що імпульси окремих тіл можуть змінюватися. Наприклад, якщо в результаті пострілу з рушниці куля масою 10 г отримала швидкість 500 м/с, то її зміна імпульсу складе? P = 0,01 кг? (500 м/с-0 м/с) = 5 кг? м/с.
4
Відповідно до закону збереження імпульсу, зміна імпульсу рушниці буде таким же, як і у кулі, але протилежним за напрямком, оскільки воно після пострілу рухатиметься в бік протилежний тому, куди вилетить куля.