Як визначити щільність рідини.

Щільність рідини - це фізична величина, яка показує масу даної рідини в одиниці об'єму. Щільність рідини можна вимірювати як непрямим методом, так і прямими вимірами за допомогою спеціального пристосування.
Вам знадобиться
  • мірний стакан або мензурка, ваги, лінійка, ареометр.
Інструкція
1
Отже, у вас є рідина, щільність якої збираєтеся визначити. Візьміть порожній мірний стакан або мензурку, поставте на ваги і визначте масу порожнього судини без рідини. Позначте її m1, наприклад. Далі налийте в цю посудину рідина, щільність якої хочете виміряти. Наливайте рідину до такого рівня, щоб легко було визначити її обсяг (на невеликих мірних стаканах нанесена шкала обсягу в мілілітрах).
2
Після того, як ви визначили і записали об'єм рідини (V), поставте знову цю ємність на ваги, тільки що тепер вона буде з рідиною. Запишіть нову масу і позначте її m2. Знаючи масу порожнього судини m1 і повного судини m2, визначте масу рідини m за формулою: m = m2 - m1. Тепер можна переходити безпосередньо до визначення щільності ро: ро = m/V, де m і V - маса і об'єм рідини, знайдені вище.
3
Пам'ятайте, що об'єм рідини вимірюється, як правило, в кілограмах на метр кубічний або в грамах на сантиметр кубічний. Тому переводите виміряні величини до однієї або другої стандартній системі одиниць виміру. Наприклад: 1 мілілітр = 1 кубічний сантіметр1000 літрів = 1 кубічний метр1 кілограм = 1000 грам
4
Якщо посудину з рідиною досить великий, але ви знаєте масу порожнього судини m1 і масу наповненого судини m2, то можна поступити наступним чином. Спочатку знайдіть масу рідини в посудині за формулою m = m2 - m1. Потім за допомогою лінійки або рулетки виміряйте геометричні розміри посудини: для прямокутних судин виміряйте висоту, ширину і довжину, а для циліндричних - діаметр і висоту. Для знаходження об'єму прямокутного судини скористайтеся формулою: V = a * b * h, де a - ширина, b - довжина, h - висота посудини.
5
Для знаходження обсягу циліндричної посудини візьміть формулу: V = (pi * d * d * h)/4, де pi - число Пі, рівне 3,14, d - діаметр судини, h - його висота (висота рівня рідини) .Після знаходження об'єму знайдіть щільність рідини, як і в попередньому випадку, за формулою ро = m/V.
6
Завдання визначення щільності набагато спрощується, якщо у вас є ареометр. Цей прилад являє собою скляну колбу з поплавком і шкалою. Просто опустіть його в рідину таким чином, щоб він не торкався дна, а за шкалою у верхній частині ареометра подивіться значення щільності рідини. Часто ареометром користуються автолюбителі для визначення щільності електроліту в акумуляторі.