Як з'єднати гачком круглі мотиви. Як зшити мотиви гачком.

Дуже часто ажурні серветки, шалі, кофтинки і сукні в'яжуть гачком з окремих мотивів - кружечків, квадратиків, трикутників або квіточок. В'язка виходить дуже витонченою. Але такий виріб буде виглядати красиво і вишукано тільки в тому випадку, якщо мотиви зібрані і пов'язані акуратно. Завжди постає питання, як їх з'єднати між собою. Це можна зробити декількома способами.
Вам знадобиться
 • - трохи незакінчені мотиви в'язки;
 • - нитки, з яких пов'язане виріб;
 • - форма;
 • - голка;
 • - котушкові нитки в тон виробу або та ж пряжа, змотана в меншу кількість ниток;
 • - гачок.
Інструкція
1
В описах зазвичай вказується, з якої кількості мотивів пов'язано виріб. Це зовсім не означає, що потрібно відразу в'язати всі кружечки, а потім скріплювати їх між собою. Можна, звичайно, поступити і так, але тоді мотиви, швидше за все, доведеться не пов'язувати, а зшивати. Для того щоб можна було їх зв'язати напівстовпчиками, простими стовпчиками або стовпчиками з накидом, зробіть кілька мотивів, що не довязивая останнього ряду.
2
Розкладіть кружечки в тому порядку, в якому будете прикріплювати один до одного, і подумки пронумеруйте. Найзручніше починати пов'язувати мотиви з середини деталі. Візьміть гурток №1 і продовжите останній ряд до того місця, де до нього прикріплюється гурток №2. Визначте на другому елементі місце, яким він буде прикріплюватися до першого. Введіть гачок в цей стовпчик і витягніть робочу нитку. Залежно від малюнка, протягніть її відразу у вже наявну на гачку петлю, пров'яжіть дві петлі разом або зробіть стовпчик з накидом.
3
Продовжіть в'язати перший гурток до того місця, де до нього прикріплюється мотив №3. Прив'яжіть його аналогічно другому. Таким же чином приробити ще 2-3 мотиву, залежно від схеми. Коло замкнулося. Перший мотив тепер пов'язаний повністю по схемі, а от про всіх інших цього не скажеш. Переходьте до мотиву №2. Довяжіте його до місця, де до нього прикріплюється наступний кружечок. Може вийти так, що необхідно скріпити між собою вже прив'язані до першого кухоль елементи. Це робиться точно таким же напівстопчиком, простим стовпчиком або стовпчиком з накидом.
4
Якщо ви все-таки вже нав'язали безліч кружечків разом з останнім рядом, можна поступити декількома способами. Наколи мотиви на викрійку, щоб вони стикалися один з одним. Підберіть нитку, точно відповідну кольором вироби. Можна взяти ті ж самі нитки, розділивши пасмо на кілька частин. Зшийте кружечки швом «через край», зробивши в кожній точці з'єднання 2-3 щільних стібка. Нитка закріпіть.
5
При в'язанні виробів вільної форми, де кілька зайвих сантиметрів не зіпсують зовнішнього вигляду, можна пов'язати окремі мотиви точно так само, як і в першому випадку. Для цього доведеться зробити додатковий ряд. Краще зв'язати його напівстовпчиками і ними ж прикріплювати інші мотиви. Візерунок у цьому випадку трохи змінюється, а сам виріб стає трохи ширше задуманого.
У різних техніках в'язання зустрічаються вироби, які в'яжуться окремими елементами і тільки потім збираються воєдино. Тому перед початківцями рукодельницами часто постає питання про те, як з'єднати пов'язані візерунки між собою.
Вам знадобиться
 • - пряжа;
 • - гачок;
 • - голка;
 • - нитки;
 • - форма.
Інструкція
1
Скористайтеся найпростішим способом з'єднання мотивів: зшийте їх між собою голкою. Тільки дотримуйтесь основна умова даного методу - деталі повинні якомога щільніше прилягати одне до одного. Якщо ж ви віддаєте перевагу працювати гачком, тоді візьміть перший елемент і введіть у нього інструмент, захопіть робочу нитку і протягніть її через деталь, залишивши на гачку НЕ пров'язуючи. Потім простягніть нитку через другий мотив і одночасно пров'яжіть всі утворилися на гачку петлі. Так продовжуйте до кінця мотиву.
2
Інший варіант. З'єднайте пов'язані мотиви за допомогою голки Бріден. Деталі зшивайте пряжею, якій виконували роботу. Спочатку розкладіть елементи на заздалегідь намальованою схемою. Після цього введіть голку в край одного мотиву і протягніть нитку до краю іншій частині вироби, при цьому не стягуйте їх між собою. Потім щільно оповте нитку петельним стібками або стібками через край. У вас вийде з'єднання схоже на шнурок. Для більш товстої бріди простягніть три основні нитки. Досвідчені умільці можуть спробувати сплести бріди з мереживним піко.
3
Крім того, ви можете придумати свій порядок з'єднання в'язаних мотивів. Додайте візерунки на викрійці за своїм бажанням, а простір між елементами заповніть так, як підкаже ваша фантазія. У своїй роботі використовуйте повітряні петлі, шишечки, різного виду стовпчики, бісер, намистини і т.д. Зшиваючи таким чином в'язані деталі, ви отримаєте оригінальне і неповторне виріб.
4
Приєднати один мотив до іншого ви зможете під час в'язання. У цьому випадку перший візерунок зв'яжіть повністю. А до з'єднання деталей між собою приступайте в момент в'язання останнього ряду другого елементу. Зачепите перший мотив, пров'яжіть один або кілька стовпчиків без накиду або з накидом і далі в'яжіть другу частину за схемою до наступного місця з'єднання. Так повторюйте до кінця спільній з першим деталлю сторони.
Зверніть увагу
Якщо ви в'яжете без схеми, то спочатку зв'яжіть два мотиви, прикладіть їх один до одного і продумайте місця з'єднання.
Корисна порада
Як правило на схема місця з'єднання завжди позначені. Найчастіше це напівстовпчик або стовпчики без накиду.