Як визначити готовність м'яса.

недожаренного або навпаки пережарене м'ясо може зіпсувати смак страви, а заодно і настрій господині. Щоб уникнути таких неприємностей, потрібно вміти визначати готовність м'яса. Для цього зовсім не потрібно мати спеціальні термометри, як у шеф-кухарів найкращих ресторанів.
Інструкція
1
Одним з відомих методів визначення готовності м'яса є метод порівняння м'якої частини долоні і м'яса. Розслабте руку і розкрийте долоню. Визначте м'яку область між великим пальцем і серединою долоні (невеликий горбик) і натисніть на неї вказівним пальцем іншої руки. Таким буде сире мясо.Сомкніте кінчики великого і вказівного пальців. Таким буде м'ясо з кровью.Соедініте кінчики великого і безіменного пальців і натисніть на м'яку область. Таким буде м'ясо середнього ступеня прожаркі.Соедінів кінчик великого пальця і мізинця, ви визначите, яким на дотик повинне бути просмажене м'ясо.
2
Визначити ступінь готовності м'яса можна по тому, скільки часу воно смажилося. Якщо ви будете смажити м'ясо по одній хвилині з кожного боку, то це буде м'ясо з кров'ю, незважаючи на те, що зверху утворюється корочка.Еслі смажити шматок м'яса по дві хвилини з кожного боку, то вийде м'ясо з зовнішньої скоринкою і рожевими волокнами всередині. При трихвилинному обсмажуванні виходить м'ясо середньої прожаркі.Чтоби отримати добре просмажене м'ясо, потрібно обсмажувати його по п'ять хвилин з кожного сторони.Такіе параметри підходять для шматка товщиною близько 2 см. Якщо ви взяли більш товстий шматок м'яса, додайте на кожен сантиметр по одній хвилині. Наприклад, щоб приготувати повністю просмажене м'ясо шириною 3 см, його потрібно смажити не по п'ять, а по шість хвилин з кожного боку.
3
Визначити готовність м'яса можна і за кольором виділяється соку. Проткніть шматок м'яса виделкою або гострим ножем. Якщо виділяється сік каламутний або з кров'ю - м'ясо ще сире. Якщо сік прозорий - м'ясо добре прожарилося. Чи не пробивайте м'ясо часто, інакше воно втратить всі соки, що погано позначиться на його смакових якостях.
Зверніть увагу
М'ясо з кров'ю можна вживати, тільки якщо ви на сто відсотків впевнені в його якості.