Як витягнути глибоку скалку.

Заноза - це найчастіше невелика тріска, встромив під шкіру і викликає не так болючі, скільки неприємні відчуття. Але як бути, якщо заноза глибока? Як правильно її видалити, що не занісши при цьому інфекцію і не завдаючи собі додаткової болю?
Інструкція
1
Не намагайтеся витягнути скалку пальцями, натискаючи на шкіру або поскаблівая її нігтями. У кращому випадку ви просто обламанимикінчиками, близько підходить до поверхні. І тоді вийняти скалку буде набагато складніше.
2
Спочатку добре помийте руки і обробіть ділянку шкіри в місці видалення скалки дезинфікуючим розчином. Це може бути спирт, горілка, перекис водню, фурацилін. Для видалення найкраще використовувати пінцет з плоскими кінчиками. Його також необхідно піддати стерилізації. Обітріть його тим же розчином або кілька секунд потримайте над вогнем. Можете прокип'ятити пінцет протягом 5 хвилин.
3
Постарайтеся, натискаючи на шкіру, захопити пінцетом кінчик занози і акуратно витягнути її назовні. Намагайтеся робити це під тим же кутом, під яким вона увійшла під шкіру. В іншому випадку ви ризикуєте обломити кінчик.
4
У разі якщо кінчик обламався або ви не змогли його підчепити, приготуйтеся до більш довгої операції. Місце, в якому знаходиться скалка, помістіть приблизно на 15 хвилин в тазик з теплою мильною водою. Протягом дня зробіть цю процедуру кілька разів. В результаті тканини навколо скалки стануть набагато м'якше, і ви зможете без праці витягти нещасливу тріску.
5
Ви можете спробувати витягти скалку з допомогою старих перевірених способів. Візьміть шматочок бананової шкірки і зворотною стороною прібінтуйте до потерпілого місцем. Тримайте пов'язку всю ніч. До ранку заноза підійде дуже близько до поверхні шкіри і підчепити її пінцетом буде досить просто.
6
Якщо ви не змогли витягти скалку вчасно і у вас почався нарив, візьміть трохи сиру і прикладіть до цього місця на пару годин. Сир знімає набряклість, витягує гній і разом з ним скалку.
7
Після видалення скалки обов'язково промийте ранку під струменем проточної води. Потім помийте теплою водою з милом. І наостанок обробіть цю ділянку шкіри дезинфікуючим розчином або маззю і заліпити лейкопластиром.
8
Протягом декількох днів стежте, чи не почалося чи запалення тканин навколо ранки. У разі почервоніння, набряклості, підвищення температури відвідайте лікаря. Мабуть, незважаючи на всі обережності, в ранку потрапила інфекція.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=adO7ozwDnMM
Зверніть увагу
Для того щоб з'ясувати, чи не залишилося в ранці частинок від занози, натиснете на це місце подушечкою пальця. Якщо при натисканні ви відчуваєте різкий біль, заноза вийшла не повністю. Якщо біль ниючий, ви впоралися із завданням.
Навіть найдрібніша заноза здатна доставити масу неприємностей. Занурюючись в м'які тканини, вона в більшості випадків викликає місцеве запалення і нагноєння. Тому важливо витягнути скалку якомога швидше, щоб не допустити розвитку ускладнень.
Вам знадобиться
  • - голка;
  • - пінцет;
  • - спирт;
  • - вата;
  • - сіль;
  • - вода;
  • - хліб;
  • - пластир;
  • - алое.
Інструкція
1
Обробіть спиртом пінцет і місце, куди потрапила заноза. Це необхідно для того, щоб не занести інфекцію в ранку. Якщо кінчик занози виступає над поверхнею шкіри, акуратно захопіть його пінцетом. Повільним обережним рухом витягніть тріску і знову протріть хворе місце спиртом.
2
Продезінфікуйте голку, якщо не вдалося витягнути скалку за допомогою одного лише пінцета. Під кутом 90 градусів підчепити тріску кінчиком голки і трохи витягніть її зі шкіри. Подальші дії описані в попередньому шаге.Не варто колупати голкою рану, якщо не вдається підчепити скалку. Це лише посилить біль і сприятиме проникненню інфекції в рану і розвитку запального процесу.
3
Розчиніть в склянці води столову ложку солі і занурте туди кінцівку, в яку вп'ялася скалка. Через 15 хвилин солона вода розм'якшить шкіру і кінчик друзки виявиться на поверхні. Після цього скалку можна буде витягнути за допомогою все того ж продезінфікованого пінцета.
4
Скористайтеся народними способами, якщо вищеописані методи не привели до позитивного результату. Рясно посоліть шматок житнього хліба і пережуйте його. З пережованої м'якоті скачайте невеликий кульку і прикладіть його до місця, куди вп'ялася скалка. Зафіксуйте хліб пластиром або бантом. Через 6:00 зніміть пов'язку. Як правило, заноза виходить сама і залишається на хлібному м'якушки. Найзручніше використовувати цей народний спосіб на ніч.
5
Використовуйте м'якоть алое, якщо попередній спосіб здається вам негігієнічним. Ця рослина також відмінно розм'якшує шкіру і витягує скалку.
6
Зверніться до лікаря, якщо не вдалося витягнути тріску протягом доби. Також приводом для лікарської консультації є запалення на місці витягненої занози. У цьому випадку буде потрібно обробка рани антисептиками.