Як виростити сливу.

Слива відноситься до тих рослин, які радують садівника два рази на рік: навесні ви зможете милуватися її цвітінням, а влітку або на початку осені збирати великі й соковиті ягоди. Деякі сорти починають плодоносити вже на четвертий-п'ятий рік після посадки. Найпростіший спосіб завести сливу на своїй ділянці - це висадити в грунт щеплені дворічні саджанці.
Вам знадобиться
  • - Саджанці сливи;
  • - перегній;
  • - доломітове борошно;
  • - аміачна селітра;
  • - гній;
  • - інсектициди.
Інструкція
1
Підготуйте ділянку для посадки сливи. У середній смузі дворічні щеплені саджанці найкраще висаджувати в грунт ранньою весною. Підберіть добре освітлену ділянку з вологою, але не заболоченій суглинистой грунтом. Сливу можна посадити уздовж забору, але обов'язково з сонячної сторони.
2
За два тижні до посадки підготуйте посадкові ями глибиною півметра і діаметром шістдесят - сімдесят сантиметрів. Відстань між ямами повинно бути не менше двох з половиною метрів. Вийняту з ями землю змішайте з відром перегною. В кислий грунт додайте півкіло доломітового борошна або будь-якого іншого засобу для розкислення грунту.
3
Для висадки сливи в грунт сформуйте конус із суміші грунту і перегною в посадковій ямі. Розподіліть коріння саджанця по поверхні цього конуса і присипте їх землею так, щоб коренева шийка виявилася на чотири сантиметри вище рівня грунту. Після поливу грунт осяде, і рослина не виявиться надмірно заглибленим. Зробіть валик із землі навколо посадкової ями і полийте саджанці. Вам буде потрібно два відра води на одну рослину. Грунт після поливу присипте торфом або тирсою.
4
У перші кілька років слива активно росте, тому слід видаляти зелену поросль зі штамба і прикореневу поросль, як мінімум, п'ять разів за літо.
5
Для підгодівлі сливи напровесні внесіть в грунт аміачну селітру або сечовину з розрахунку десять грам мінерального добрива на квадратний метр грунту. В червні сливу слід підгодувати органічними добривами. Для цього розведіть одну частину свіжого гною десятьма частинами води і викопайте неглибоку канавку навколо дерева. Діаметр канавки повинен відповідати діаметру крони сливи. Внесіть розведене добриво в канавку і присипте грунтом.
6
Основними ворогами сливи є сливова плодожерка і пильщик. Для того щоб позбутися від цих шкідників, рослина обприскують інсектицидами в кінці травня і за місяць до збору врожаю. Ці препарати токсичні для людини, тому перед їх застосуванням слід ознайомитися з інструкцією і не нехтувати засобами індивідуального захисту. Інакше кажучи, виробляєте обприскування в респіраторі, гумових рукавичках і захисному одязі з довгими рукавами.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mCqn0PvWfjs