Як зробити намисто з глини.

Зробити намисто з глини в домашніх умовах не становить великої праці, якщо у вас є бажання створювати різні аксесуари своїми руками. Підготуйте необхідні інструменти і матеріал і приступайте до роботи.
Вам знадобиться
  • глина, зубочистки, фарби, волосінь.
Інструкція
1
Вам потрібно полімерна глина в брикетах, фарби по кераміці, пензлики, тонкі палички для різання отворів у бусинах і нанесення об'ємного візерунка (для цієї ж мети можна використовувати зубочистки) .Стол, на якому будете працювати, накрийте клейонкою. Приготуйте миску з водою, серветки або рушник. Візьміть глину, ретельно промніте її руками, потім відбийте протягом 8-10 хвилин. Якщо глина добре вимішати, працювати з нею буде легко.
2
Скачайте з глини тонкий джгут і наріжте його на невеликі шматочки однакового розміру. З цих шматочків сформуйте намистини різної або однакової форми, залежно від вашого бажання і фантазії. Кожну намистину нанижіть на зубочистку або паличку для того, щоб зафіксувати отвори всередині них.
3
Тепер приступайте до нанесення рельєфних візерунків. Для цього також використовуйте зубочистки, а для нанесення візерунка з рівних гуртків на поверхні намистин можна взяти верхню частину стрижня від кулькової ручкі.После нанесення візерунка покладіть намистини в сухе місце. Щоб глина підсохла добре, потрібно два-три дні.
4
По закінченні трьох днів намистини потрібно обпалити. На упаковці глини вказано, чи підходить вона для випалу в домашніх умовах (у газовій або електричній духовці). Духовку розігрійте до ста сімдесяти градусів, розкладіть намистини на деко, але зубочистки при цьому не виймайте.
5
Оптимальну тривалість випалу попередньо подивіться на упаковці глини. Після того як ви виймете намистини з печі, на них можна буде наносити фарбу. Для цього нанизайте намистину на нову зубочистку (ті, що були в них раніше, обгорають під час випалу, в результаті чого залишається тільки отвір) і акуратно фарбуйте з усіх боків. Для висихання кожної намистини покладіть їх разом з зубочистками в дрібні пластикові стакани. Якщо потрібно нанести додатковий шар фарби або малюнок поверх фарби, обов'язково дочекайтеся повного висихання першого шару.
6
Після того як всі розфарбовані вами намистини вже висохли, приступайте до нанизування. В якості основи візьміть волосінь або міцну тонку нитку. Кінці бус обов'язково закріпіть.