Як відремонтувати блок.

Іноді може трапитися так, що від стрибка напруги не врятує навіть надійний мережевий фільтр. І першим, що вийде з ладу, буде блок живлення комп'ютера. Як же відремонтувати його самостійно?
Інструкція
1
Зверніть увагу на те, що майже всі збої в роботі комп'ютера можуть бути пов'язані з несправностями блоку живлення. Очевидні ознаки виходу з ладу блоку живлення: - комп'ютер не працює (на дисплеї немає курсору, не працює вентилятор і пр.); - З'явився дим; - на системному блоці помітні патьоки електроліту; - на розподільчому щитку згорів запобіжник.
2
Якщо блок живлення вашого комп'ютера не з дорогих, то в цьому випадку краще не займатися його «лікуванням». Краще купити новий і потужніший, так як цілком ймовірно, що він вийшов з ладу тому, що просто «не тягне» все «залізо», встановлене в системному блоці.
3
Пам'ятайте, що ремонтувати блок живлення самостійно можна тільки тоді, коли у вас вже є досвід роботи з високою напругою. В іншому випадку краще віднести комп'ютер в сервісну майстерню. Тим більше що багато фірм-виробники захищають блоки живлення спеціальними гвинтами. Однак, в свою чергу, виробники інструментів випускають викрутки, здатні ці гвинти відкрутити. Інші блоки можуть бути змонтовані і за допомогою заклепок, які доведеться висвердлюють.
4
Відкрийте блок живлення. Подивіться, не згорів чи внутрішній запобіжник. Замініть його. Але якщо ви не усунете несправність, яка привела до оплавлення запобіжника, така заміна нічого не дасть.
5
За спостереженнями фахівців, найчастіше блок живлення ламається через пробою випрямного діодного моста. «Продзвоните» всі дроти, що виходять з блоку живлення в корпус системного блоку, за допомогою вольтметра. У тому випадку, якщо напруга менше 5 Вольт, візьміть омметр і виміряйте опір між будь-якими 2-ма висновками діодного моста. Якщо опір менше 1 Ом і рівнозначно в обох напрямках, замініть діодний міст більш потужним, оскільки саме він є причиною виходу з ладу блоку живлення.
6
Після заміни діодного моста перевірте діоди і у вторинних випрямних ланцюгах. Але перед цим вимкніть усі дроти блоку живлення від всіх системних пристроїв. Увімкніть блок живлення. Перевірте напругу. Якщо воно в межах норми, але блок живлення не подає ознак життя, значить несправний перетворювач напруги. Перевірте всі діоди або діодні зборки за допомогою омметра. Виявіть що вийшов з ладу діод. Замініть його аналогічним.