Як розібратися в схемах.

Працювати з електротехнічної апаратурою без схем неможливо, так як це небезпечно. У схемах потрібно розбиратися шляхом їх прочитання, тобто отримувати з них відомості, необхідні для виконання певної роботи. Якщо схема буде прочитана неправильно, електричний прилад може вийти з ладу.
Інструкція
1
Прочитайте схему і виділіть ті відомості, які вам потрібні для виконання даної роботи, для того, щоб зрозуміти принцип дії електроустановки, з'ясувати функцію того чи іншого її елемента, встановити, що з чим слід з'єднати, знайти неправдиву ланцюг і відшукати спосіб її усунення, перевірити чи правильно заданий режим роботи.
2
Визначте вид схеми. Розрізняються електричні, гідравлічні, пневматичні, кінематичні, схеми автоматизації, комбіновані схеми. У межах кожного виду розрізняються кілька типів схем, які позначаються цифрами. Структурна схема визначає головні дійові частини виробу, функціональна пояснює відбуваються процеси, принципова визначає повний склад елементів і зв'язків між ними і дає детальне уявлення про принцип роботи.
3
Перегляньте умовні графічні зображення, які утворюються з геометричних фігур. Сюди відносяться наявність квадратів, кіл, трикутників, прямокутників, суцільних, штрихових ліній і крапок і т.п. За допомогою сполучень таких фігур можна легко зобразити електричні пристрої, прилади та їх складові частини, лінії механічного зв'язку частин машин. Якщо не дотримується правило постановки фігур в графічних зображеннях, спотворюється зміст.
4
Дізнатися, що позначає кожне графічне зображення у схемі. Наприклад, будь-які лінії електричного зв'язку позначають рисою, екран зображують штриховий лінією, нерозбірне електричне з'єднання позначають точкою, розбірне з'єднання зображують кружком і т.д. Практично неможливо зрозуміти схему, якщо ви не фахівець у цій галузі.
5
Якщо перед вами стоїть завдання - відремонтувати електричний прилад згідно зі схемою, надайте цю роботу професіоналові. Налагоджувальник або ремонтник швидко знайдуть поломку і усунуть її. Самостійне втручання в пристрій без наявності певних знань і навичок загрожує виходом апарату або пристрою з ладу.
Багато хто думає, що до танців обов'язково мати особливі здібності, інакше й самого простого руху не осилити. Насправді ж танці спочатку були зовсім не долею обраних. Не дарма ж є таке поняття, як "народний танець". Освоїти базові принципи танцю може кожен, для цього не потрібно ні особливих талантів, ні висококваліфікованого викладача.
Інструкція
1
Схеми для навчання танцям можна знайти де завгодно: у спеціальних книгах і журналах, в брошурах, які додаються до дисках і касетах з танцювальною музикою, в інтернеті, нарешті. Навчання по схемами забере у вас, цілком можливо, більше часу, ніж навчання на курсах, але це зовсім не обов'язкова умова. І все-таки заздалегідь приготуйтеся, що багато труднощів вам доведеться долати самим, без порад досвідчених майстрів.
2
Для початку розберіться у схемі як такої. Схема - це не просто картинка. У ній є певні умовні позначення, які вимагають розшифровки, обдумування, розуміння. Швидше за все, вам доведеться спочатку засвоїти систему спеціальних символів, яка використовується у вашій схемі, а потім вже починати вчитися по ній крокам і рухам. Тобто, спочатку вам треба подумати головою, а потім вже підключати ноги і руки.
3
Коли прочитаєте схему, подумки уявіть собі, яким має бути той чи інший крок, в ній згаданий. Тільки після цього приступайте безпосередньо до опрацювання рухів. Не поспішайте і не зліться, якщо ви чогось не розумієте або якщо у вас щось не виходить. Дратівливість - це ваш найлютіший ворог, як і лінь. У вас немає строгого викладача, який вчасно поставить вам прочухана. Ви опинилися в ситуації "сам собі вчитель", тому намагайтеся відповідати взятої на себе ролі.
4
Танець - це не просто сукупність кроків і махів руками. У кожному танці є базові кроки і ті рухи, які входять в танець вже на більш просунутому етапі. Не сподівайтеся, що, почавши вивчати ірландські танці, ви відразу почнете підстрибувати до стелі і що ваші руки при цьому будуть, як і належить, притиснуті до тіла. Та цього й не треба: спочатку відпрацюйте просто кроки, рухи ніг, напрямок. "Куди направимо стопи свої" - ось що найважливіше для вас на цьому етапі.
5
Якщо ж ви хочете оволодіти мистецтвом виконання того чи іншого танцю повною мірою, то однієї схеми вам напевно не вистачить. Тому відразу обзаводитеся відеозаписами, більш докладними інструкціями, а пізніше рушайте на курси: схема не навчить вас усього того, що повинен знати танцюрист, але вона цілком може показати основні рухи, завдяки чому надалі навчання танцям піде для вас набагато простіше.