Як розрахувати автоматичний вимикач. розрахувати навантаження на автомат.

Автоматичні вимикачі призначені для управління електричними мережами та для захисту їх від перевантаження. Крім цього, з їх допомогою регулюється режим протікання струму в ланцюзі.
Інструкція
1
Зверніть увагу: тільки правильно підібраний автоматичний вимикач здатний захистити вас при небезпечною навантаженні на електропроводку і миттєво спрацювати у випадку аварії. Купуйте «автомат» відомих марок і тільки в спеціалізованих магазинах.
2
Не слід використовувати автоматичний вимикач з видимими дефектами корпусу. Також не варто експлуатувати і «автомати» із завищеними номінальними показниками спрацьовування. Вибирайте автоматичний вимикач відповідно до параметрів електропроводки і рівня споживання струму.
3
Ознайомтеся з технічним паспортом автоматичного вимикача. Зазвичай в ньому зазначені показники номінального струму, напруга і умови експлуатації. Якщо ви плануєте придбати «автомат» для підключення підвищених навантажень, розрахуйте струм. Автоматичний вимикач повинен відключати напругу в разі короткого замикання.
4
Існують три основні характеристики спрацьовування, встановлені на автоматичних вимикачах: - B (для житлових будинків); - C (для житлових будинків, а також для захисту ланцюгів, що використовуються споживачами, що володіють великим пусковим струмом); - D (для споживачів з дуже великим пусковим струмом).
5
Згідно встановленим стандартам, захист у разі перевантаження може бути забезпечена, якщо: - споживаний струм менше або дорівнює номінальній току «автомата», який повинен бути не більше, ніж максимальні показники навантаження ланцюга або кабелю; - показники номінального струму спрацювання «автомата» повинні бути в 1,5 рази менше, ніж показники максимально допустимого навантаження ланцюга або кабелю.
6
Визначте максимальні показники струму, який може витримати електропроводка, за допомогою спеціальної онлайн-програми (http://electromirbel.ru/vybor_sechenia) або за таблицями правил улаштування електроустановок, які можна знайти за адресою: http://electromirbel .ru/vybor_avtomaticheskogo_v.
Автоматичні вимикачі найчастіше називають просто «автоматами». Призначені вони для захисту електромереж від коротких замикань і перевантаження. Раніше замість автоматів використовувалися пробки, куди вставлялися запобіжники. Головна перевага автоматів - це простота в зверненні. Щоб його включити його повторно, не треба міняти запобіжник. Просто підніміть важіль. Перед підбором автоматичного вимикача ознайомтеся з їх основними характеристиками.
Інструкція
1
Перша характеристика автоматів - це номінальний струм, що характеризує значення сили струму, який здатний пропустити автомат. Ця характеристика вимірюється в амперах. Якщо вона перевищується, автомат просто спрацьовує, тут же розмикаючи мережу. Існує ряд стандартних значень номінального струму в діапазоні від 6 до 100 А.
2
Короткострокове значення струму, при якому автоматичний вимикач не спрацьовує, характеризується класом спрацьовування. Це друга основна характеристика будь-якого автомата. Є три класи спрацьовування. Це «B», «C» і «D». В електромережах без істотних стрибків напруги (3-5 значень номінального струму) використовуються автомати класу «B». А в офісах і квартирах, а також в котеджах в основному використовують вимикачі класу «C», розраховані на струми, які можуть перевищувати значення номінального струму в 5-10 разів. Останній за рахунком клас спрацьовування автоматів - це клас «D». Такі автомати розраховані вже на значні величини (10-50 значень номінального струму).
3
Описані характеристики обов'язково повинні бути відображені на корпусі автоматичного вимикача. Приклади: B4, D25, C9 і так далі.
4
Також автомати підрозділяють за кількістю фаз (полюсів): У квартирах зазвичай стоять однофазні (однополюсні) автомати, які розмикають фазний провідник. Вимикачі типу «фаза + нейтраль» і двофазні вимикачі застосовуються рідше. З їх допомогою розмикаються два дроти: нульовий (N) і фазний (L). Трьох- і чотирифазні автомати застосовуються, в основному, в промислових установках з 380-вольта напругою.
5
Рекомендуємо будинку ставити кілька окремих автоматів класом спрацьовування «C». Перший з них вхідний, а інші йдуть на різні лінії окремо один від одного (один в зал, другий в кухню і так далі).
6
Вибираючи номінальний струм, враховуйте сумарну потужність підключаються до мережі приладів і якість проводки. Номінальний струм вимикача при цьому повинен бути менше, ніж максимальний струм, який витримує проводка. Приклад: для мідного дроту, що має перетин 2,5 мм2 потрібно підключати автомат на 20А максимум, для перетину 4 мм2 - 32А.