Як налаштувати термінальний доступ.

Термінальний доступ дає можливість перерозподілу обчислювальних ресурсів між локальною машиною і сервером. Наприклад, термінал оплати. Він зчитує інформацію з карти, а обробляється вона вже на сервері.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - компоненти системи Networking Services;
  • - Remote Installation Services;
  • - Terminal Server;
  • - навички системного адміністрування.
Інструкція
1
Встановіть необхідні компоненти для налаштування термінального доступу Widows, а саме: Networking Services, Remote Installation Services, Terminal Server. Також встановіть службу DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol). Зайдіть в адміністрування, запустіть консоль управління DHCP, створіть нову область адрес (New Scope).
2
Вкажіть ім'я області, а також її опис. Ці параметри можна встановлювати будь-які, тому дана інформація призначена не для системи, а для адміністратора. Введіть область IP-адрес. Введіть необхідні IP-адреси і маску мережі. Робіть область більше, ніж кількість терміналів, планованих до використання. Готельні ОС, навіть налаштовані на фіксований адресу, будуть все одно виробляти запит до dhcp-сервера.
3
У наступному вікні задайте виключення з діапазону, вони необхідні в тому випадку, коли потрібно великий вільний діапазон для терміналів, а виділити його немає можливості. Встановіть термін видачі адрес.
4
Задайте спеціальні параметри, які визначатимуть завантаження бездискових терміналів. Клацніть правою кнопкою миші по опції Scope Options, виберіть команду Configure Options. Перейдіть у вкладку General, введіть у налаштуваннях терміналу два параметри: 067 і 066. Параметр Boot Server Host Name (066) визначає адресу комп'ютера, на якому піднято tftp-сервер, а параметр Bootfile Name (067) задає ім'я файлу, який завантажується на термінал , і з нього буде розпочато завантаження. Вкажіть ім'я файлу thinstation.nbi. Налаштування області терміналу закінчена.
5
Активуйте область, для цього клацніть правою кнопкою миші на області, виберіть команду activate. Далі сервер надасть необхідну для завантаження терміналу інформацію. Далі налаштуйте службу сервера tftp.
6
Зайдіть в «Панель управління» - «Установка та видалення програм», виберіть пункт Windows Components, встановіть компонент Remote Installation Services.
7
Виконайте команду «Пуск» - «Виконати», введіть Regedit.еxe, створіть ключ реєстру HKLM \ System \ CurrentControlSet \ Services \ Tftpd \ Parameters \ Directory. Далі зайдіть в «Адміністрування», виберіть значення Startup type для Trivial FTP Daemon - автоматичне (Automatic). Всі основні налаштування термінального доступу виконані.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=iTUNy4ne4-c
Термінальний режим дозволяє користувачам працювати з ресурсами сервера безпосередньо. Він дуже зручний у тому випадку, якщо робочі станції не надто потужні і раціональніше безпосередньо працювати з ресурсами більш потужного сервера. Також термінальний режим дуже зручний для роботи з сервером через інтернет, так як він дозволяє скоротити трафік.
Інструкція
1
Встановіть сервера роль сервера терміналів. Для цього увійдіть через меню «Пуск» в «Панель управління» -> «Управління сервером».
2
Оберіть пункт меню «Додати нову роль». Зі списку виберіть «Сервер терміналів».
3
Проведіть перезавантаження сервера на прохання операційної системи.
4
Встановіть сервер термінальних ліцензій. Цей модуль необхідний для того, щоб сервер терміналів дозволяв множинні термінальні підключення.
5
Встановіть з'єднання з інтернетом і активуйте сервер термінальних ліцензій. Для цього необхідно ввести свої контактні дані.
6
Після активації сервера термінальних ліцензій запустіть Client Access License Wizard і вказавши тип ліцензій, встановіть число користувачів вашого термінального сервера. Типів термінальних ліцензій може бути два. Тип Per Device - дозволено підключення певної кількості комп'ютерів. Тип Per User - дозволено підключення певної кількості користувачів.
7
Якщо ви плануєте підключення до сервера терміналів з інтернету, налаштуйте доступ до нього на маршрутизаторі і проксі-сервері. На маршрутизаторі необхідно дозволити підключення на порт 3389 - цей порт використовується для термінального підключення до сервера. Також необхідно вказати маршрутизатора перенаправлення запитів з цього порту на внутрішній термінальний сервер. Проксі-сервер необхідно налаштувати таким чином, щоб він дозволяв обмін даними по порту 3389.
8
Налаштуйте доступ користувачів до термінального сервера. В оснащенні Terminal Server Manager у властивостях дозволів визначте список користувачів або груп користувачів, яким дозволений доступ в термінальний режим.
Зверніть увагу
При організації термінального доступу пам'ятайте, що порт 3389, який є портом для передачі даних в термінальній сесії, унікальний і ви не зможете організувати підключення до двох термінальних серверів з інтернету, використовуючи один і той же публічний IP-адресу.
Корисна порада
Розташовуйте термінальний сервер таким чином, щоб він здійснював обмін даними по захищеному шифрованому каналу. Для цього можна організувати VPN з'єднання, за яким буде проходити сесія термінального підключення або скористатися іншими програмами організації шифрованого каналу.