Як порахувати відсоток зростання. процент пріпоста Як.

Для того, щоб представити інформацію про фінансові або інших числових показниках в наочному вигляді, можна порахувати відсоток приросту значення по відношенню до попереднього періоду.
Інструкція
1
Щоб порахувати відсоток зростання, необхідно знати наступну інформацію: значення фінансового показника в минулому періоді, його цифровий вираз в наступному періоді. Розділіть число, відповідне значенню в більш пізньому тимчасовому відрізку, на показник минулого періоду. Помножте отримане значення на 100%.
2
Проводите подібні розрахунки за загальною формулою: зростання = (Показник поточного періоду)/(Показник попереднього періоду)? 100% .Наприклад, виручка підприємства в 2010 році склала 50 млн. Рублів, а в 2011 році - 60 млн. рублів. В цьому випадку зростання склало 120%. Зверніть увагу, що це саме зростання. Щоб знайти приріст, потрібно з показника росту відняти 100%. Таким чином, приріст виручки в 2011 році по відношенню до 2010 року склав 20%. Загальна формула для приросту виглядає так: зростання = (Показник поточного періоду)/(Показник попереднього періоду)? 100% -100% = ((Показник поточного періоду)/(Показник попереднього періоду) -1)? 100%.
3
Пам'ятайте, що приріст може бути як позитивним, так і негативним. Для того, щоб перевірити себе, порівняйте показники, якими ви оперуєте при визначенні росту. Якщо показник нового періоду менше, ніж його значення в минулий період, то зростання складе менше 100%, а значить і приріст буде менше нуля. У фінансовому плані це говорить про те, що виручка, прибуток, вартість знизилися з плином часу.
4
Використовуйте розрахунок показників приросту для того, щоб порівняти значення фінансових чи інших величин за аналогічні періоди в різні роки. Наприклад, порівняйте показники збору страхових премій у відповідних кварталах різних років або прибуток в травні місяці в минулому і поточному році. В цьому випадку показник приросту дасть вам можливість оцінити, наскільки травень цього року склався вдаліше (або гірше, якщо приріст має від'ємне значення) для підприємства, ніж травень минулого року.