Як зробити мережу безпечною.

Інтернет подібний вулиці. У ньому, як і на вулиці, повно небезпек, але зовсім не користуватися ним настільки ж нерозумно, як ніколи не виходити на прогулянки. Для того, щоб відчувати себе в глобальній мережі в безпеці, необхідно дотримуватися ряду нескладних правил.
Інструкція
1
Чим менш поширеними браузером і операційною системою ви користуєтеся, тим менше ймовірність заразити комп'ютер вірусом або трояном. Врахуйте однак, що Internet Explorer давно вже не тримає монополії, а значить, так звані експлойти (фрагменти коду, що використовують уразливості) сьогодні створюються і для Firefox, і для Opera, і для Chrome. Те ж стосується і Linux, під який вже почали з'являтися перші віруси. І все ж користуватися малопоширеними браузерами і ОС помітно безпечніше.
2
Не нехтуйте використанням антивіруса навіть у тому випадку, якщо ваша ОС малораспространена або добре захищена (наприклад, OpenBSD). І вже зовсім помилковою є думка деяких користувачів про необов'язковість використання антивіруса в Windows 7. Те ж стосується і брандмауера.
3
Якщо ви користуєтеся роутером, обов'язково змініть в ньому пароль за замовчуванням на інший, більш складний. Зробіть веб-інтерфейс і Telnet недоступними для зовнішньої мережі. Пам'ятайте, що віруси бувають і для роутерів.
4
Візьміть до відома, що навіть добре захищені ОС і браузер, а також якісні антивірус і брандмауер не забезпечують захисту від небезпечних дій самого користувача. Обов'язково встановіть складні паролі для всіх ресурсів, якими ви користуєтеся (форуми, соціальні мережі, тощо), а особливо - для поштової скриньки, оскільки він може бути використаний для відновлення паролів від інших ресурсів.
5
Перш, ніж заходити на сайт, перевірте, чи не зробили ви друкарську помилку в URL. Помилка всього в одній букві може привести вас на підроблений сайт, призначений спеціально для крадіжки паролів. Будьте особливо уважні, переходячи на сайти, що вимагають введення логіна і пароля, по зовнішнім посиланням. Зловмисники в них нерідко заміняють латинські букви на аналогічні по зображенню росіяни чи навпаки. Деякі сучасні браузери виявляють такі помилки автоматично, але повністю покладатися на автоматику не можна.
6
Візьміть за правило: при першій же підозрі, що ви ввели пароль в підроблений сайт, міняйте його негайно на справжньому, поки це за вас не зробили зловмисники. Ніколи не використовуйте для зміни пароля комп'ютер, заражений вірусами. Якщо іншої машини під рукою немає, не чекайте, поки антивірус вилікує її - за цей час хакери можуть встигнути змінити пароль на свій. Негайно візьміть у руки мобільний телефон і змініть пароль з нього.
7
Не бійтеся безкоштовних програм, вони давно вже не є «сиром у мишоловці», якщо взяті з перевірених джерел, кращими з яких є офіційні сайти розробників. Бійтеся платних програм з «кряками», в яких віруси містяться значно частіше.
8
В будь-якому випадку, візьміть за правило перевіряти на віруси будь-які викачані з інтернету файли перед їх запуском. Використовуйте для цього службу VirusTotal, яка перевіряє файли відразу великою кількістю антивірусів. Пам'ятайте, що вона не замінює локальний антивірус.
9
Ніколи не залишайте в загальнодоступних місцях інтернету свої домашню адресу і телефон, а також інформацію про своє місцезнаходження з навігаційного приймача.