Як перевести сантиметри в куби.

Звичайно, сантиметри і куби (сантиметри кубічні) служать для вимірювання різних фізичних одиниць. Однак на практиці іноді доводиться використовувати обидві одиниці виміру. Природно, при цьому буває необхідна додаткова інформація, яку можна уточнити, виходячи з конкретних умов завдання.
Вам знадобиться
  • калькулятор
Інструкція
1
Така одиниця виміру, як сантиметр використовується для вимірювання довжини (ширини, висоти, товщини) предмета (об'єкта). Куби же (кубічні сантиметри) застосовуються для вимірювання об'єму. Тому перед тим як переводити сантиметри в куби, уточніть, які параметри вимірювалися в сантиметрах.
2
Якщо в сантиметрах вимірювалися габарити об'єкта, що має форму прямокутного паралелепіпеда, то просто перемножте між собою числові значення довжини, ширини, висоти (товщини) об'єкта. В результаті вийде обсяг предмета, виражений в кубах (см?).
3
ПрімерОпределіте кількість кубів (обсяг) в стандартному сірниковій коробке.РешеніеСогласно ГОСТ 1820-2001 "Сірники. Технічні умови", розміри сірникової коробки становлять: 5,05 х 3,75 х 1,45 см.Чтоби отримати кількість кубічних сантиметрів, перемножте дані параметри: 5,05 * 3,75 * 1,45 = 27,459375? 27,46 см?.
4
Якщо в сантиметрах задана висота призми або циліндра, то для перекладу цих сантиметрів в куби (визначення обсягу), уточніть площа підстави фігури і помножте числове значення цієї площі на висоту. Площа, при цьому, повинна бути виражена в квадратних сантиметрах (см?). До речі, цей же спосіб придатний і для обчислення обсягу прямокутного паралелепіпеда, як окремого випадку призми.
5
ПрімерОпределіте кількість кубів в склянці з площею дна 10 см? і висотою 20 сантіметров.РешеніеТак як стакан можна вважати циліндром, то перемножте його висоту і площу основи: 10 * 20 = 200 (см?). Відповідь: обсяг склянки - 200 кубів (сантиметрів кубічних, см ?, мілілітрів, мл).
6
Якщо в сантиметрах задані параметри більш складної фігури, то для перекладу сантиметрів в куби скористайтеся формулами обчислення обсягу відповідної фігури. Якщо фігура має дуже складну геометричну форму, то розділіть її (умовно) на декілька більш простих фігур і порахуйте обсяг кожної з них. Потім, складіть обсяги складових фігур.