Як визначити опорні реакції.

Визначення опорних реакцій - одна з необхідних умов вирішення завдання на опір матеріалу. Тема ця досить складна, тому більшість студентів технічних вузів утруднюється при вирішенні подібних завдань.
Інструкція
1
Як правило, при вирішенні завдань опору матеріалів розглядаються саме такі конструкції, при яких тіло повинно знаходитися в стані спокою. При цьому необхідно враховувати всі зовнішні сили, що діють в цей час на тіло, в тому числі і реакцію опор.
2
Для визначення опорних реакцій вибирають такі рівняння, де є всього одна невідома реакція (якщо це буде можливо). У будівельній механіці існує поняття моментної точки, вони потрібні для того, щоб вірно скласти рівняння. Якщо спробувати скласти це рівняння рівноваги у вигляді суми моментів щодо даної моментної точки, ми зможемо позбутися відразу від декількох заважають невідомих.
3
Скористайтеся спеціальною програмою для визначення опорних реакцій і складання рівняння рівноваги. Вона була розроблена в 2006 році і досі не втрачає у студентів популярності. Завантажити безкоштовно її можна тут: http://c-stud.ru/work_html/look_full.html?id=162. Спочатку пройдіть процедуру реєстрації.
4
Якщо ж ви вирішили провести розрахунок вручну, візьміть суму моментів від всіх діючих на дану балку навантажень, щодо другої наявної опори, і поділіть цю суму моментів на довжину прольоту, зазначену в завданні. Для обчислення моментів від даної суцільний навантаження, яка розподілена рівномірно на ділянці довжини зазначеного прольоту, остання замінюється рівною за величиною зосередженої силою, яка прикладена в центрі ваги замінної суцільний навантаження.
5
Вирішити завдання з опору матеріалів допоможе онлайн-сервіс http://balka.sopromat.org. Тут ви можете змоделювати задачу, підставивши потрібні величини і отримати рішення. Такі програми можуть значно полегшити виконання контрольної роботи, але вони навряд чи допоможуть на іспиті, тому потрібно все ж постаратися вникнути в предмет самостійно.