Як видалити колонтитул на одній сторінці. Як змінити колонтитул тільки на одній сторінці.

Згідно Великої радянської енциклопедії, «колонтитул (від франц. Colonne - стовпець і лат. Titulus - напис, заголовок) - це заголовкові дані (назва твору, частини, глави, параграфа і т.п.), що поміщаються над текстом кожної сторінки книги, газети, журналу ». У разі електронного документа колонтитул - це елемент оформлення документа, розташований у верхньому або нижньому полі. Це може бути заголовок всього документа, його розділу або номер сторінки.
Інструкція
1
Щоб створити колонтитул, зайдіть в команду «Вставка». Виберіть з трьох варіантів: «верхній колонтитул» (для введення тексту відкриється верхнє поле), «нижній колонтитул» (для введення тексту відкриється нижнє поле) або «Номер сторінки». Відкриється список меню, з якого ви можете вибрати відповідний вам пункт. Номер сторінки можна зробити не тільки на верхньому або нижньому полі, але також на правому або лівому.
2
Для того, щоб закрити колонтитул і вийти в основний документ, клікніть на значок «Закрити вікно колонтитулів» або два рази клацніть правою кнопкою миші по будь-якому місцю в поле основного документа.
3
Номери сторінок будуть змінюватися на кожній сторінці, але будь-який текстовий колонтитул (заголовок документа і так далі) залишиться незмінним протягом усього документа. Однак бувають випадки, коли колонтитули на різних сторінках повинні бути різними, наприклад, коли йдеться про різних розділах документа, у кожного з яких свій підзаголовок, або коли потрібно видалити номер з першої сторінки.
4
Для того, щоб колонтитули були різними, необхідно розбити документ на розділи. Для цього поставте курсор миші на те місце документа, з якого ви хочете почати новий розділ.
5
Зайдіть в команду «Розмітка сторінки» і клікніть на пункт «Розриви». Відкриється меню з двома пунктами «Розриви сторінок» і «Розриви розділів». В останньому виберіть підпункт «Наступна сторінка», і з того місця документа, де знаходиться курсор, документ буде розбитий на розділи.
6
Ви побачите, що колонтитул нового розділу виглядає так само, як колонтитул попереднього. Клікніть в поле колонтитулів два рази. На панелі MS Word відкриється робоча область «Робота з колонтитулами». Ви побачите, що в цій області активна строчка «Як в попередньому розділі». Деактивуйте її. Для цього потрібно клікнути на неї лівою кнопкою миші.
7
Тепер ви можете вводити інший текст в поле колонтитула нового розділу або видаляти колонтитули в якому-небудь з розділів.